لیپوماتیک بازو ؛ بهترین روش کاهش چربی در بازو

لیپوماتیک بازو

همه عواملی مثل داشتن رژیم غذایی غلط، ژنتیک، سبک زندگی ماشینی و ناسالم افراد باعث شده است که مردم با مشکلات چاقی مواجه شوند که این عدم تناسب اندام موجب ایجاد نارضایتی اشخاص زیادی بوده و به همین خاطر پزشکان در این زمینه روش‌های بسیار خوبی را برای جلوگیری و همچنین از بین بردن آن معرفی می کنند که یکی از موثرترین و بهترین این روش‌ها لیپوماتیک بازو است که توانسته توجه بسیاری از افراد را جذب خود کند البته لیپوماتیک بازو و زیر بغل همچون تمامی عمل‌های زیبایی به یکسری مراقبت‌ها و پیشگیری هایی قبل و پس از انجام نیاز دارد تا کاندیدهای آن بتوانند به عالی ترین نتایج بدون هیچگونه عوارضی بعد از آن دست یابند.

در پی اهمیت بالایی که این موضوع دارد ما تلاش کرده ایم تا بتوانیم در این مطلب شما دوستان عزیز را با نکات مهم در مورد مراقبت بعد از جراحی لیپوماتیک بازو و اینکه آیا لیپوماتیک بازو درد دارد یا نه؟ و هر آنچه که نیاز است قبل از اقدام به عمل در این باره بدانید آشنا کنیم تا راحت به سوی این جراحی زیبایی بروید.

 

بهترین جراح پیکرتراشی در تهران | بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

دکتر احمدرضا کسایی

جراح و متخصص لیپوماتیک و پیکرتراشی در تهران

بیش از 22 سال سابقه جراحی

تماس : ۰۹۹۱۲۵۰۲۹۸۸

مشاوره رایگان (واتساپ) تماس بگیرید اینستاگرام

 

لیپوماتیک بازو چیست؟

بازو‌ها مهم ترین نقش در زیبایی اندام شما را دارند که ممکن است تجمع چربی‌های اضافه در هر قسمتی از آنها، موجب شود عیوب اندامی شما بیشتر به چشم بینندگان بیاید و تناسب اندام شما بهم بریزد. عمل زیبایی لیپوماتیک بازو با کمترین عوارض جانبی بعد از عمل و بدون هیچگونه درد و خون‌ ریزی حین انجام آن، سبب حذف چربی‌ هایی می‌ شود که به صورت موضعی در قسمت‌های مختلف بازو جمع شده اند. بر اساس اطلاعات بدست آمده توسط جراح پیکرتراشی متعدد چربی‌های ناحیه‌ بازو، از مقاوم‌ ترین چربی‌های بدن هستند که برای حذف کردن این چربی‌ها مدت زمان زیادی را باید طی کنید تا به نتایجی امیدوار کننده دست یابید ولی اگر عمل زیبایی لیپوماتیک را انجام دهید، حذف کامل چربی‌های ناحیه‌ بازو در کمترین زمان ممکن سپری می شود که با رفع این مشکل، تناسب اندام از دست رفته‌ شما باز خواهد گشت و عیوب اندامی ناحیه‌ بالاتنه‌ شما کاملا برطرف می شود.

نقش جراحی زیبایی لیپوماتیک بازو در افزایش روحیه و اعتماد به نفس شما تاثیر زیادی نیز می گذارد چون که دیگر لازم نیست از لباس‌های مورد علاقه‌ خود به خاطر کوچک بودن سایز آن‌ها و یا نداشتن اعتماد به نفس کافی برای انتخاب و پوشیدن آن‌ها، چشم پوشی کنید بلکه به راحتی می توانید از آنها استفاده کنید البته برای اینکه تاثیرات ناشی از عمل زیبایی لیپوماتیک بازو، ماندگارتر و  طولانی تر باشد باید سعی کنید رژیم غذایی و سبک زندگی سالمی را بعد از این جراحی داشته باشید تا نتیجه‌ لذت بخش آن دائمی شود.

 

آیا لیپوماتیک بر روی بازو امکان پذیر است؟

امروزه لیپوماتیک بازو روشی است که با استقبال زیادی مواجه شده و متقاضیان فراوانی دارد چون اغلب افراد مختلف، جراحی زیبایی لیپوماتیک بازو را برای از بین بردن چربی اضافه‌ قسمت بازو‌های خود و رفع عیوب ظاهری بازو‌ها و همچنین حذف تجمع چربی‌ها در زیر پوست ناحیه‌ بازو و رسیدن به تناسب اندام ‌ایده‌ آل خود انتخاب می‌ کنند.

همان طور که همه شما می دانید حذف توده‌های چربی بازو برای کسانی که دچار اضافه وزن هستند، یک پروسه‌ ای مشکل و زمان‌ بر می باشد ولی سختی انجام این کار هنگامی بیشتر می‌ شود که فرد قصد داشته باشد توده‌های چربی اضافه بدن خود را به صورت موضعی و بدون عوارض حذف کند به همین خاطر پزشکان معمولا عمل لیپوماتیک را پیشنهاد می کنند چون متخصصان می توانید این عمل را به روش موضعی و همچنین با کمترین عوارض و بهترین نتایج انجام دهند.

 

مطالب بیشتر >> پیکرتراشی چیست؛ معرفی بهترین روش

عمل زیبایی لیپوماتیک بازو چه فوایدی دارد؟

قطعاً آنچه تا الان باعث شده که عمل زیبایی لیپوماتیک بازو را به عنوان یکی از بهترین عمل‌های زیبایی برای رسیدن به تناسب اندام، مورد توجه پزشکان و مردم قرار بگیرد مزایا و فواید است این عمل دارد که ما در ادامه چند نمونه از فواید لیپوماتیک بازو را بیان کرده این که عبارت است از:

 • ایجاد لاغری و تناسب اندام
 • درمان ایجاد شل‌ شدگی و افتادگی پوست ناحیه بازو ها پس از لاغری
 • زیبا سازی ظاهر عضلات بازو
 • امکان انجام این عمل با استفاده از بیهوشی موضعی
 • بدون درد هیچگونه درد و عدم به جا ماندن اسکار در بازو‌ها ولی در صورت انتخاب پزشک متخصص و باتجربه در این زمینه
 • کوتاه بودن زمان انجام آن
 • عوارض جانبی بسیار کم در مقایسه با سایر عمل‌های زیبایی دیگر
 • امکان استفاده کردن از چربی های استخراج شده بازو ها برای فرآیند تزریق چربی در قسمت های دیگر بدن فرد
 • پایین بودن قیمت جراحی لیپوماتیک بازو در مقایسه با سایر عمل ها و روش‌های مشابه برای استخراج این چربی ها

 

 

لیپوماتیک بازو در تهران

 

مطالب بیشتر >> لیپوماتیک چیست؟

 

نحوه جراحی لیپوماتیک بازو

برای انجام عمل زیبایی لیپوماتیک بازو مانند همه عمل های زیبایی دیگر باید یکسری مراحل توسط پزشک متخصص و باتجربه در این زمینه گذرانده شود که جراحی لیپوماتیک بازو را در حالت کلی می‌ توانید به ۴ مرحله خلاصه کنید این مراحل شامل موارد زیر است :

1- اولین مرحله مشاوره با پزشک است

نخستین اقدام انجام جراحی برای از بین بردن چربی های اضافه ، تعیین یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص می باشد که باید در این جلسه همه جنبه‌ های کار همانند شرایط فیزیکی فرد بیمار و انتظارات او از نتایج این عمل زیبایی بررسی شود تا تصمیم‌های نهایی گرفته می‌ شود البته دقت داشته باشید که برای بررسی سلامت عمومی بدن، بیمار لازم است چندین آزمایش مهم را انجام دهد و همچنین اگر سابقه بیماری‌ را دارد به متخصص اطلاع دهد تا او با در نظر داشتن تمامی این اطلاعات تشخیص دهد که آیا عمل لیپوماتیک بازو انجام شود یا نه .

2- مرحله دوم آماده‌ سازی فرد بیمار برای انجام این عمل است

دومین کاری که در روز جراحی لیپوماتیک انجام می‌ شود، آماده‌ سازی بیمار برای شروع کار است که در این مرحله مناطق مورد نظر بازو استریل شده و بیهوشی کامل یا موضعی با توجه به صلاح‌ دید پزشک شما انجام می‌ شود.

3- سومین مورد شروع جراحی لیپوماتیک توسط متخصص می باشد

بعد از اینکه فرد آماده شد پزشک اقدامات لازم برای شروع کار را انجام می‌دهد. به این صورت که سوراخ‌های ریز در منطقه هدف ایجاد کرده و لوله کانولای دستگاه را از طریق این سوراخ‌ها وارد بافت چربی می‌کند. حرکات ارتعاشی لوله باعث خرد شدن چربی‌ها خواهد شد. در این صورت می‌توان چربی‌های آب شده را با نیروی مکش از بدن تخلیه نمود.

4- آخرین مرحله هم گذراندن دوره نقاهت پس از این عمل و همچنین انجام مراقبت‌های لازم است

بعد از اتمام لیپوماتیک بازو، به صلاح‌دید متخصص می‌توان کلینیک را ترک کرد. البته به منظور دستیابی به بهترین نتایج مورد انتظار باید مراقبت‌های لازم، توسط فرد به دقت دنبال شوند. دوران نقاهت بعد از عمل لیپوماتیک حدود ۱ ماه طول می‌کشد و بعد از آن می‌توان شاهد لاغری و زیبایی ظاهری در بازو‌های خود بود.

 

قبل و بعد لیپوماتیک بازو

 

مراقبت های پس از لیپوماتیک بازو

با اینکه در نظر گرفتن این نکته که عمل زیبایی لیپوماتیک بازو به وخامت بسیاری از اعمال جراحی لاغری دیگر نیست و جراحات و زخم های حاصل از این عمل جزئی می باشد ولی رعایت نکات مراقبتی بعد از اتمام جراحی زیبایی لیپوماتیک بازو، از اهمیت ویژه ای  بهره مند است:

 • ممکن است تا ۷۲ ساعت بعد از تمام شدن فرآیند جراحی لیپوماتیک، از قسمت هایی که تحت این عمل قرار گرفته اند، ترشح مایعاتی رخ دهد که پدیده‌ طبیعی است و جای هیچگونه نگرانی نیست و تنها در صورت وقوع این اتفاق باید مرتباً ناحیه مورد نظر را با آب و گاز استریل پاکیزه نگه دارید تا از بروز عفونت های احتمالی آن جلوگیری شود.
 •  می توانید پس از گذشت ۲۴ ساعت از اتمام عمل، استحمام کنید اما دقت داشته باشید که طی استحمام و بعد از آن، هیچگونه مالش و فشاری به ناحیه‌ بازو وارد نکنید چون ممکن است با انجام این کار احساس درد کنید.
 • می توانید برای جلوگیری از هر گونه آسیب احتمالی در این قسمت، ناحیه‌ بازو را صرفاً با آب و صابون به صورت سطحی شستشو دهید و بعد از آن با حوله ای تمیز، آب روی پوست را کاملا خشک کنید.
 • برای تسکین درد‌های موقتی بعد از عمل لیپوماتیک بازو می توانید از مسکن هایی که خاصیت رقیق کنندگی خون را ندارند و متخصص تجویز کرده است، استفاده کنید.
 • افراد با توصیه‌ پزشک می توانید در هفته های اول بعد از جراحی زیبایی لیپوماتیک بازو، آنتی‌ بیوتیک های مناسب برای جلوگیری از ایجاد عفونت های موضعی خود مصرف کنند.
 • در اولین روز‌های بعد از عمل لیپوماتیک بازو، از لباس هایی با آستین های گشاد یا بدون آستین استفاده کنید چون پوشیدن لباس های تنگ ممکن است با وارد کردن فشار به ناحیه‌ بازو، باعث ایجاد آسیب و درد شدید شوند.
 • پوشیدن گن طبی به مدت توصیه شده توسط متخصص، ضرورت زیادی دارد به خاطر اینکه در صورت عدم استفاده از این گن ها ممکن است دچار افتادگی پوست در بازو خود شوید.
 • در هنگام استراحت و یا خواب به گونه ای دراز بکشید که فشاری به زخم های ناحیه بازو وارد نشود.
 • در طی دوره نقاهت خود سعی کنید از مصرف غذاها و خوراکی های خوش نمک کاملا پرهیز کنید به دلیل اینکه با استفاده از نمک تورم پوست پس از عمل لیپوماتیک بازو بیشتر می شود.

 

در صورت بروز هرگونه مشکلی مثل احساس دردهای طولانی و تشدید شونده، افزایش کبودی و تورم پوست پس از عمل لیپوماتیک بازو و افزایش ترشحات، حتماً با پزشک خود مشورت کنید تا او اقدامات لازم برای بهبود این وضعیت را انجام دهد تا از بیشتر شدن این مشکلات جلوگیری کند.

 

آیا عمل لیپوماتیک بازو عوارضی هم دارد؟

یکی از کم عارضه‌ ترین عمل‌های زیبایی جراحی لیپوماتیک بازو می باشد که به منظور ایجاد تناسب اندام انجام می‌ شود ولی اگر نکاتی مثل مراقبت های لازم قبل و بعد از عمل، انتخاب پزشک با تجربه و کلینیک معتبر  را رعایت نکنید ممکن است شاهد برخی عوارض جانبی پس آن باشید که از مهمترین این عوارض موارد زیر است :

 • عوارض جانبی ناشی از که پس بیهوشی اتفاق می افتد.
 • ایجاد خونریزی زیاد
 • عفونت های شدید
 • طولانی شدن زمان ترمیم زخم ها
 • آسیب‌ دیدن غدد لنفاوی، عضلات، رگ ها و عصب‌های بازو بیمار
 • ایجاد التهاب و کبودی در نواحی اطراف بازو
 • احساس درد شدید در ناحیه جراحی شده

 

بیماران عزیز دقت داشته باشید که همه عوارض جانبی که متن بالا بیان شده است تنها در صورتی اتفاق می افتد که شما نکات ایمنی لازم را نادیده بگیرد و آنها را رعایت نکنید.

 

نمونه درمان لیپوماتیک بازو

 

هزینه های ناشی از عمل لیپوماتیک بازو چقدر است؟

همانطور همه شما می دانید هزینه‌ های یک عمل زیبایی، اغلب موضوعی است که تاثیر زیادی بر روی تصمیمات و اقدامات افراد دارد به همین خاطر ما در قسمت به هزینه عمل لیپوماتیک پرداخته ایم تا شما با مطالعه این مطلب بتوانید بهترین تصمین را بگیرید.

بر اساس مطالعات انجام شده می توان گفت هزینه‌ جراحی لیپوماتیک بازو، به موارد بسیاری وابسته است که باعث شده  قیمت این عمل زیبایی برای اشخاص مختلف، منحصر به فرد باشد : برای نمونه یکی از مواردی که تاثیر فراوانی بر هزینه‌ نهایی لیپوماتیک بازو دارد میزان چربی  می باشد که قرار است با صلاحدید پزشک در حین جراحی لاغری از بدن شما استخراج شود و علاوه این مورد  هزینه‌ عمل زیبایی لیپوماتیک در قسمت‌های مختلف از بازوی بیمار، به علت متغیر بودن میزان سختی فرآیند در نقاط مختلف آن، تفاوت به خصوصی دارد و یکی دیگر از عوامل تعیین‌ کننده‌ مقدار دقیق هزینه‌ ناشی از عمل لیپوماتیک برای فرد بیمار، روشی می باشد که متخصص شما برای انجام فرآیند آن انتخاب می‌ کند مثلا اگر بی حسی موضعی باشد یک قیمت دارد و اگر بی حسی کامل باشد یک قیمت که این روش با در نظر گرفتن شرایط شما انتخاب می شود.

دستمزد پزشک متخصص و هزینه‌ خدمات کلینیک یا بیمارستانی که برای انجام این عمل به آنجا مراجعه کرده اید، از دیگر عواملی است که تعیین کننده هزینه‌ نهایی لیپوماتیک می باشد.

ولی جدا از این مواردی که گفته شد شما می توانید برای فهمیدن مقدار دقیق هزینه‌ لیپوماتیک بازو، به کلینیک یا بیمارستان مورد نظر خود مراجعه کنید تا پزشک متخصص با آزمایش ها و معاینه هایی که انجام می دهد به شما بگوید که باید چقدر هزینه برای این عمل صرف کنید.

بهترین جراح پیکرتراشی در تهران | بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

دکتر احمدرضا کسایی

جراح و متخصص لیپوماتیک و پیکرتراشی در تهران

بیش از 22 سال سابقه جراحی

تماس : ۰۹۹۱۲۵۰۲۹۸۸

مشاوره رایگان (واتساپ) تماس بگیرید اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *