پروتز سینه بهتر است یا تزریق چربی به سینه؟

پروتز سینه بهتر است یا تزریق چربی به سینه؟

پروتز سینه یا تزریق چربی به سینه دو روش در بین عمل زیبایی سینه به شمار می‌آیند. این دو عمل با یکدیگر قطعاً تفاوت دارند و ضمن بررسی این تفاوت‌ها بانوان تصمیم می‌گیرند که باید از کدام روش برای کسب نتیجه مورد نظر خود استفاده کنند. قبل از اینکه به بررسی پاسخ این سوال بپردازیم که پروتز سینه یا تزریق چربی به سینه، کدام روش می‌تواند مناسب باشد، باید به صورت جداگانه به معرفی هر کدام بپردازیم.

 

در این ویدئو دکتر احمدرضا کسایی درباره “بهترین راه حجم دهی سینه” صحبت میکنند:

 

بهترین جراح پیکرتراشی در تهران | بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

دکتر احمدرضا کسایی

جراح و متخصص لیپوماتیک و پیکرتراشی در تهران

بیش از 22 سال سابقه جراحی

تماس : ۰۹۹۱۲۵۰۲۹۸۸

مشاوره رایگان (واتساپ) تماس بگیرید اینستاگرام

تزریق چربی به سینه

در تزریق چربی به سینه، جراح از لیپوساکشن استفاده می‌کند و دلیل استفاده از لیپوساکشن این است که چربی را از قسمت دیگری از بدن همچون شکم، ران و باسن خارج کرده و ضمن تصفیه، آن را برای افزایش حجم به سینه تزریق کند.

پروتز سینه 

پروتز سینه که به آن ایمپلنت سینه هم می‌گویند، از جمله راهکارهای فرم دادن مصنوعی به سینه است. معمولاً پروتز‌ها را در شکل، اندازه و جنس‌های مختلفی می‌توان جستجو کرد. احساس، وزن و حرکت آن‌ها بسیار مشابه سینه‌های طبیعی است و جراح پروتز با توجه به بدن و همچنین میزانی که فرد برای بزرگ شدن سینه در نظر می‌گیرد، پروتز را انتخاب می‌کند.

 

پروتز سینه یا تزریق چربی به سینه مسئله این است!

برای اینکه بدانید پروتز سینه یا تزریق چربی به سینه کدام یک می‌تواند گزینه‌ای کارآمد باشد. بهتر است به شرایط بیمار توجه شود، اگر بیمار قصد دارد که به اصلاح عیب و نقص‌های پستان بپردازد، قطعاً تزریق چربی به سینه گزینه مناسبی به شمار می‌آید. در صورتی که اگر فردی بعد از سرطان سینه‌های خود را متأسفانه از دست داده است، پروتز سینه باید انتخاب وی باشد.

نکته بعدی این است که چنانچه فرد به حجم دهی سینه‌های خود می‎اندیشد، باید پروتز سینه را گزینه‎ای ایده آل در نظر بگیرید، اما برای فرم دهی بهتر است تزریق چربی به سینه را مدنظر قرار داد. در این بین، بهتر است بدانید که تزریق چربی به سینه نتیجه‌ای طولانی مدت را به بار می‌آورد و البته برش و جای زخم این روش هم به مراتب کمتر است.

 

 

تفاوت پروتز سینه و تزریق چربی به سینه

معمولاً تزریق چربی به سینه این چنین است که بیمار باید تحت بیهوشی قرار بگیرد. در صورتی که اگر عمل جزئی باشد، امکان استفاده از بی‌حسی موضعی وجود دارد. حال در مورد پروتز سینه باید بدانید که قطعاً باید تحت بیهوشی انجام شود تا جراح بتواند ایمپلنت‌ها را روی یا زیر سینه قرار دهد. در این میان، برشی برای کاشت پروتز مورد نیاز است که زیر بازو، آرئول و زیر چین طبیعی سینه را باید برا ایجاد برش در نظر گرفت.

 

مزایای پروتز سینه و تزریق چربی به سینه

از جمله مزایای پروتز سینه این است که اندازه و شکل سینه را فرد خود می‌تواند انتخاب کند. اگر پروتزی باکیفیت انتخاب شود، قطعاً ایمنی بالایی در طی سالیان طولانی خواهد داشت. ماندگاری یک پروتز باکیفیت 15 الی 20 سال است و در مقایسه با تزریق چربی از قیمت پایین‌تری برخوردار است.

در مورد مزایای تزریق چربی به سینه هم می‌توان گفت که ظاهر طبیعی‌تری را می‌توان برای این روش در نظر گرفت. در تزریق چربی به سینه، چربی از یک قسمت بدن که اضافه است، خارج شده و به محلی دیگر که نیاز است، تزریق می‌شود و این یعنی هیچگونه ماده خارجی در تزریق چربی به سینه وجود ندارد. مقایسه با پروتز سینه این روش بسیار ایمن و کم تهاجم‌تر است و نیاز به بیهوشی ندارد و می‌توان از بی‌حسی موضعی استفاده کرد.

سخن پایانی

به بررسی پروتز سینه یا تزریق چربی به سینه که کدام یک مؤثرتر است، پرداختیم. مزایای هرکدام به شکلی ترغیب کننده است ولی باید شرایط بیمار را مورد بررسی قرار داد تا بتوان تشخیص داد که کدام روش برای چه فردی مناسب است. در این میان، شما می‌توانید ضمن مشاوره با دکتر احمدرضا کسایی، مطمئن شوید که کدام روش برای شما مناسب است. دکتر احمدرضا کسایی جراح و متخصص لیپوماتیک و پیکرتراشی با بیش از ۲۰۰۰ عمل موفق در ایران است که شما را از انتخابی که دارید، راضی نگه خواهد داشت.

بهترین جراح پیکرتراشی در تهران | بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

دکتر احمدرضا کسایی

جراح و متخصص لیپوماتیک و پیکرتراشی در تهران

بیش از 22 سال سابقه جراحی

تماس : ۰۹۹۱۲۵۰۲۹۸۸

مشاوره رایگان (واتساپ) تماس بگیرید اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *