بهترین جراح پیکرتراشی

بهترین جراح پیکرتراشی

اگر قصد انجام جراحی پیکرتراشی را دارید و به دنبال بهترین جراح پیکرتراشی هستید ، دکتر احمدرضا کسایی اطلاعات مفیدی را در اختیار شما می گذارند.

در این مطلب ابتدا برای شما نکات مهمی درمورد جراحی پیکرتراشی و جراحی لیپوماتیک شرح خواهیم داد تا اطلاعات نسبتا کاملی در این مورد به دست آورید و سوالات شما پاسخ داده شود. سپس، ویژگی های بهترین جراح پیکرتراشی را ارائه خواهیم داد تا درصورتی قصد انجام جراحی پیکرتراشی را دارید، نزد بهترین جراح پیکرتراشی تهران جراحی خود را انجام داده تا بدون دردسر و عوارض، از لذت داشتن بدنی زیبا و مطابق ایده آل خود و زندگی همراه با اعتماد به نفس بهره مند شوید.

پیکرتراشی چیست؟

جراحی های زیبایی که در آن فرم دهی و اصلاح شکل بدن صورت می گیرد، جراحی پیکرتراشی نامیده می شود. جراحی های پیکرتراشی نوین و با استفاده از روش های جدیدتری مانند روش های  Tumescent و Power Assisted ، با کمترین حالت تهاجمی و کوتاه ترین دوره نقاهت، فرم بخش های مختلف بدن را اصلاح کرده و به در می آورد. انجام این دو روش به صورت همزمان، علاوه بر حذف بافت های چربی، سفت شدن و تقویت دیواره شکم و جلوگیری از افتادگی و شلی پوست را به ارمغان می آورند.

نحوه انجام پیکرتراشی چگونه است؟

برای انجام جراحی پیکرتراشی، جراح در ابتدا با استفاده از دستگاه لرزش کانولا، به صورت کاملا فیزیکی، چربی های انباشته در ناحیه مورد نظر را ذوب میکند، سپس با استفاده از دستگاه های مکنده مخصوص، چربی ذوب شده را بدون هیچگونه درد و خونریزی بیمار، از بدن فرد خارج می کند. بدین شکل، تخلیه توده های چربی از نواحی دلخواه بدن فرد مراجعه کننده صورت می گیرد. در برخی از روش های قدیمی و دستگاه های نامناسب، پس از انجام جراحی پیکرتراشی پوست ناحیه جراحی دچار شلی و افتادگی شده که همین عامل موجب صرف نظر بسیاری از افراد برای انجام این جراحی می شود. خوشبختان با استفاده از دستگاه ها و روش های جدید، لیفتینگ و سفت شدن عضلات پوست نیزعلاوه بر خارج شدن بافت های چربی، انجام می شود.

 

عوارض پیکرتراشی

یکی از مزایای عمل پیکرتراشی همین عوارض بسیار محدود آن است . پس از انجام جراحی، بیمار پس ازسپری کردن یک شبانه روز در بیمارستان، مرخص می شود. زخم ها و سوراخ های ناشی از تخلیه چربی توسط جراح بر روی سطح پوست بیمار، ظرف دو روز بهبودی می یابند و همچنین تورم و کبودی ایجاد شده، پس از گذشت حدودا یک هفته به میزان چشمگیر و قابل قبولی کاهش خواهد یافت.

 

پیکرتراشی

انواع پیکرتراشی

پیکرتراشی مانند هر عمل زیبایی دیگری، دارای انواع مختلفی می باشد که عبارتند از:

 • ساکشن
 • لیپوساکشن
 • لیپوماتیک
 • لیپولیزر
 • بادی جکت

پیکرتراشی برای دور کمر

مشکل تنها چربی های شکم و پهلو نیست، بلکه در برخی افراد با فرم های بدنی خاص، چربی های انباشته در ناحیه کمر و اطراف آن، ظاهر  نامتعارف و بدشکلی را در ظاهر کلی بدن و ناحیه کمر می سازد. و از سوی دیگر محدودیت زیادی در پوشیدن لباس دلخواه افراد ایجاد می کند. از این رو، پیکرتراشی ناحیه دور کمر، قادر است تمامی این دغدغه ها را از بین برده و اندامی متناسب را به متقاضیان هدیه دهد.

 

جراحی شکم و پهلو

پیکرتراشی شکم نسبت به نواحی دیگر تجربه بیشتری از پزشک را می طلبد، زیرا پس از ایجاد برش های کوتاه چند سانتی متری در نواحی شکم و با بریدن و برداشتن توده های چربی، بالا کشیدن ولیفت پوست اضافه و ترمیم عضلات شکمی، نیز صورت می گیرد که امری حساس و مهم است.

بارداری، عادات ماهانه و غیره و تغییرات هورمونی ناشی از این موارد، موجب پیدایش ظاهر و شکل نامتعارف و شل شدگی و افتادگی پوست شکم می شوند. با توجه به اهمیت داشتن اندام زیبا و متناسب برای زنان، متقاضیان پیکرتراشی شکم در بین زنان بیشتر از مردان است.

پیکرتراشی پهلو نیز مانند سایر اندام ها دشواری خاصی به همراه ندارد و به راحتی صورت می گیرد. این عمل ابتدا با ایجاد برش از ناحیه کمر و در نواحی دو طرف پهلو به پایین آغاز می شود که بر اساس میزان تخلیه چربی اضافی پهلوها، مقدار این برش ها متغیر است. سپس سلول های چربی توسط امواج و دستگاه های تمام اتوماتیک، خارج می گردند.در پیکرتراشی این ناحیه نیز مانند پیکرتراشی شکم علاوه بر از بین بردن توده چربی های اضافی، ثابت نمودن و لیفت پوست افتاده و اضافه انجام می شود.برای اطلاعات بیشتر مقاله ” لیپوماتیک شکم و پهلو ” را مطالعه فرمایید.

پیکرتراشی با دستگاه لیپوماتیک

پیکرتراشی با دستگاه لیپوماتیک ، نوعی روش جراحی زیبایی پیکر و اندام ها و از نوین ترین روش ها برای رفع چاقی موضعی، از بین بردن توده های چربی، چربی اضافه ران، سینه، بازو و دیگر قسمت های بدن می باشد. در حقیقت باید گفت لیپوماتیک زیرمجموعه عمل پیکرتراشی  به شمار می رود و در واقع لیپوماتیک علاوه بر کاهش وزن  حالت دهی و فرم دهی دوباره به بدن به صورت دلخواه با انتقال چربی بین نواحی مختلف بدن می باشد. این نوع جراحی زیبایی، بیشتر برای نواحی از بدن که با ورزش و رژیم لاغر نمی شوند، مانند، پهلوها، بازوها، شکم و کمر، مناسب تر است. دستگاه لیپوماتیک، دستگاهی با تکنولوژی پیشرفته و مدرن است، که با روش تهاجمی برای حذف بافت های چربی شکم، پهلو، کمر و سایر اندام ها مورد استفاده قرار می گیرد. پیکرتراشی یا لیپوماتیک، مجموعه ای از انواع روش های تهاجمی و غیر تهاجمی است که موجب رفع چربی های اضافی در پهلو، شکم و کمر می شود و لاغری اندام یا تناسب اندام را به همراه دارد.

در این روش، سلول ها و توده های بافت چربی انباشته شده، به وسیله امواج لرزشی، ارتعاشی و اینفراسونیک از یکدیگر جدا شده و به تدریج کوچک تر می گردند در واقع، جراحی لیپوماتیک با استفاده از امواج ارتعاشی با نوسان ثابت، چربی ها را از بافت ها جدا می کند. در ادامه جراحی، دستگاه لیپوماتیک، تمام سلول های دارای چربی جامد را تحت فشار و امواج دستگاه، به مایع غلیظی تبدیل می کند. در نهایت مایع چربی نیز با دستگاه مخصوص مکشی، به راحتی از بدن خارج می شود.

نکته: جراحی لیپوماتیک یک نوع عمل زیبایی اندام و فرم دهی بدن می باشد و درمانی برای چاقی نیست. درصورتی که دارای اضافه وزن زیادی هستید و باید حجم زیادی از توده انباشته چربی را حذف نمایید، لیپوماتیک روش مناسبی نیست و شما باید جراحی های پیکرتراشی پهلو و ساکشن را انجام دهید. دقت کنید که حتما پیش از تصمیم گیری و انتخاب نوع عمل با پزشک معتبری مشورت نمایید.

 

لیپوماتیک، جدیدترین روش جراحی پیکرتراشی

در برخی موارد، افراد به دلایل مختلفی با وجود انجام رژیم های سخت طولانی مدت و ورزش های سنگین بازهم به اندام ایده آل خود دست نمی یابند. نارضایتی از فرم بدن و داشتن اضافه وزن تاثیر بسیار زیادی بر روی اعتماد به نفس، روابط اجتماعی و روند زندگی فرد دارد. با انجام جراحی پیکرتراشی به فرد شادتر و دارای سطح کیفی زندگی بالاتر تبدیل خواهید شد.

با توجه به این دلایل، امروزه متقاضیان جراحی های تناسب و زیبایی اندام و پیکرتراشی روز به روز درحال افزایش هستند. جدید ترین روش این نوع جراحی ها، لیپوماتیک یا پیکرشناسی نام دارند که شکم، پهلو، بازو، کمر و سایر نواحی بدن را درگیر ساخته و با انجام جراحی اصولی و پیشرفته، در حداقل زمان ممکن اندامی مناسب و بدون  چربی اضافی را بوجود می آورد.

 

جراح پیکرتراشی

 

نحوه انجام عمل لیپوماتیک

مراحل انجام جراحی لیپوماتیک به شرح زیر می باشد:

 • انجام عکس، معاینات و ارزیابی های اولیه بیمار توسط جراح و پزشک متخصص.
 • تعیین و علامت گذاری نواحی مورد نظر
 • شکاف و برش در نواحی علامت گذاری شده
 • استفاده از دستگاه مخصوص و بازتاب امواج و ارتعاش به بافت های چربی.
 • خارج سازی سلول های چربی توسط دستگاه مخصوص مکش
 • بانداژ و بخیه محل جراحی
 • 7 الی 10 روز تورم و کبودی در ناحیه جراحی.
 • سه الی چهار هفته بانداز و پانسمان به طور منظم تعویض و ضد عفونی شود.

 

عوارض و نکاتی که پس از جراحی لیپوماتیک باید بدایند

 • تورم و کبودی در ناحیه ی جراحی که پس از گذشت چند روز کاهش می یابد و رفع می گردد
 • جهت جلوگیری از تجمع مایع زیر پوست به مدت 9 هته گن ببندید
 • می توانید از سیستم باز زهکشی زخم برای کاهش ورم و دوران نقاهت عمل لیپوماتیک استفاده کنید تا ورم و دوران نقاهت این جراحی ظرف 4 هفته ناپدید شود. درصورت عدم استفاده از این سیستم تورم ناحیه مورد جراحی در مدت زمان طولانی تر و هفته های بیشتری از بین خواهد رفت.
 • تورم پس از عمل طبیعی اجتناب ناپذیر است و به عوامل مختلفی مانند قابلیت ارتجاعی پوست، سلامت عمومی و خصوصیت های بدن بیمار، جراح و تکنیک های او و .. بستگی دارد.

 

هزینه عمل پیکرتراشی و لیپوماتیک

عوامل مختلفی در مقدار هزینه انواع عمل های زیبایی و همچنین جراحی زیبایی پیکرتراشی و لیپوماتیک موثر است و قیمت آن ها را تعیین می کند. نکته ی مهم قابل توجه اینکه همانقدر که انجام این جراحی توسط یک پزشک باتجربه و حرفه ای فواید بسیاری را در بر دارد، مراجعه به پزشک نامعتبر عوارض خطرناک و بی پایانی را در پی خواهد داشت. یقیقنا هزینه عمل توسط یک پزشک نام آشنای و بامهارت، به صورت منصفانه ای بیشتر از هزینه دستمزد پزشک هایی با سابقه نامعلوم خواهد بود. و همچنین نکته ی مهم دیگر اینکه، بدون شک پزشک های معتبر و خوش نام با استفاده از جدیدترین و بهترین نوع دستگاه و تجهیزات اتاق عمل عالی، و دستیاران حرفه ای و حاذق جراحی های خود را انجام می دهند. طبیعتا هزینه عمل بدین صورت افزایش خواهد یافت. در نتیجه، هزینه بالای این جراحی ضامن سلامتی و موفقی جراحی شما خواهد بود. علاوه بر هزینه مرکز درمانی و داروها، روش عمل پیکرتراشی و نواحی موررد نظر و تعداد آن ها نیز در هزینه این عمل تعیین کننده می باشند.

با توجه به موارد گفته شده تعیین هزینه پیکرتراشی به خودی خود غیرممکن است، شما می توانید با مراجعه یا تماس به یک مرکز زیبایی معتبر و مشاوره با کادر پزشکی از حدود قیمت جراحی پیکرتراشی مطلع شوید.

 

بهترین جراح پیکرتراشی در تهران

خوشبختانه در تهران پزشکان ماهر و حرفه ای فراوانی وجود دارند که عمل پیکرتراشی را به بهترین نحو ممکن انجام می دهند، و انتخاب بهترین جراح پیکرتراشی برای انجام این عمل کمی مشکل است. با این وجود، انتخاب پزشک خوب بسیاردر روند جراحی تاثیر گذاشته و در پیدا کردن یک جراح خوب باید دقت بالایی داشته باشید.

 

 

در انجام چنین عمل هایی به خصوص جراحی پیکرتراشی و لیپوماتیک، دقت بالا و تجربه ی زیاد پزشک بسیار حائز اهمیت است. درواقع باید گفت یک جراح ماهر و متبحر در انجام جراحی، با استفاده از بهترین و جدیدترین دستگاه ها و تجهیزات جراحی و با کمک دستیاران حرفه ای، مهم ترین عامل موفقیت آمیز بودن عمل می باشد. منظور از موفقیت آمیز بودن این است که شکل و فرم نهایی بدن مطابق با میل شما در بیاید و انتظارات شما از انجام عمل پیکرتراشی و لیپوماتیک برآورده شود. علاوه بر این نکته، انجام جراحی پیکرتراشی و لیپوماتیک توسط یه جراح قابل اطمینان، قطعا موجب عوارض کمتر این جراحی ها و کوتاه تر شدن دوره نقاهت خواهد شد. درصورتی که چنین جراحی های حساسی توسط یک پزشک بی تجربه و کم سابقه انجام شود، احتمال بروز عوارض بسیار خطرناک افزایش می یابد.

بنابراین ، با کمی تحقیق و پرس و جو، فهرستی از پزشکان خوشنام فعال در این زمینه را تهیه نموده و سعی کنید این جراحی را نزد بهترین جراح پیکرتراشی تهران انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *