انواع جراحی زیبایی پستان (سینه)

هزینه پروتز سینه

عده ای از خانم ها به علت کهولت سن، شیردهی و بارداری، کاهش و افزایش وزن و یا به دلایل ژنتیکی از فرم سینه های خود ناراضی هستند و معتقدند فرم و سایز دلخواه سینه به آنها اعتماد به نفس زیادی می دهد به همین دلیل بنا به درخواست خودشان به عمل های زیبایی روی می آورند ولی باید به مراقبت های بعد از آن و اقدامات قبل از عمل زیبایی توجه کرد. جراحی زیبایی پستان بسته به نوع نیاز خانم ها انواع مختلفی دارد که در ادامه به بررسی هر یک از آنها می پردازیم.

جراحی زیبایی پستان با بزرگ کردن یا پروتز سینه

 

عمل پروتز سینه

خانم هایی که بنا به دلایل متعددی مانند سرطان پستان ژنتیک یا عدم تقارن سینه برای جراحی بزرگ کردن سینه های خود اقدام کنند که برای جراحی زیبایی پستان از دو روش پروتز سینه و تزریق چربی به سینه ها استفاده می شود که هر دو روش نتیجه ای یکسان دارند.در عمل پروتز، پروتزی از جنس سالین یا سیلیکون در سینه‌ها قرار داده می‌شود که شامل دو نوع است گرد که بیشتر بالای سینه را پر می کند و اشکی که ظاهر طبیعی تری به فرم سینه ها می دهد. درروند جراحی با برش های کوچک در زیر سینه ها پروتزها در داخل سینه قرار می گیرد که ظاهر آنها بستگی به مدل دلخواه بیمار و یا پیشنهاد جراح دارد.لازم به ذکر است که بگوییم پروتز سینه دائمی نیست و ممکن است در آینده بنا به دلایلی همچون بارداری افزایش وزن و یائسگی در ظاهر سینه ها تاثیر بگذارد و موجب به جراحی دوباره شود.

اینکه چرا عمل پروتز سینه را انجام دهیم؟ عوارض این عمل چیست؟…برای پاسخ به این سوالات، توصیه می کنیم مقاله ” عمل پروتز سینه “را مطالعه فرمایید.

 

بهترین جراح پیکرتراشی در تهران | بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

دکتر احمدرضا کسایی

جراح و متخصص لیپوماتیک و پیکرتراشی در تهران

بیش از 22 سال سابقه جراحی

تماس : ۰۹۹۱۲۵۰۲۹۸۸

مشاوره رایگان (واتساپ) تماس بگیرید اینستاگرام

 

اقدامات قبل از عمل پروتز

قبل از جراحی پروتز باید اقداماتی صورت گیرد:

  • انجام تست های آزمایشگاهی
  • قطع مصرف برخی داروها مانند آسپیرین داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی
  • کنار گذاشتن سیگار و دخانیات

اقدامات بعد از عمل پروتز

اقداماتی که بعد از جراحی پروتز باید رعایت شود عبارت اند از:

1.مایعات مصرف کنید و در صورت تحمل رژیم معمول و ترجیحا کم نمک را آغاز نمایید.

2.مصرف میوه و سبزیجات تازه.برای سرعت درروند بهبودی تورم و التهاب مصرف میوه آناناس توصیه می شود.

3.سوتین طبی را حتما تهیه و استفاده کنید که باعث ثابت نگه داشته شدن بافت سینه می شود. همچنین می توانید از سوتین های طبیعی خود در طول روند بهبودی استفاده کنید ولی اگر موجب فشار و درد به سینه ها می شود آن را تعویض کنید.

4.محدود کردن مصرف نمک برای حداقل ۲ هفته برای کاهش ورم.

5.از مصرف سیگار تا یک ماه خودداری کنید.

6.دارو های خود را به موقع مصرف کنید و اگرقصد داشته باشید داروی خاصی مصرف کنید حتما با پزشک خود هماهنگ کنید.

 

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه

روند این جراحی به گونه ایست که جراح از نقاط مختلف بدن بیمار در بیشتر مواقع شکم و پهلو ها که چربی های اضافه دارد چربی را برداشت کرده و آن را بصورت تخصصی در سینه ها تزریق می کند.این روش برای بهبود فرم سینه ها و رفع عدم تقارن آنها هم استفاده می شود .

اگر شما قصد انجام این جراحی را دارید دکتر احمدرضا کسایی، جراح پیکرتراشی در تهران ،بنا به دلایلی که در پادکست زیر ارائه نموده اند آن را توصیه نمی کنند .

جراحی زیبایی پستان با کوچک کردن سینه ها (ماموپلاستی)

ماموپلاستی

آن دسته از خانم هایی که سینه های بزرگی دارند که بر اثر ژنتیک یا بارداری و شیردهی است به دلیل ایجاد درد در ناحیه ی گردن و یا قفسه ی سینه، عرق سوز و عدم تعادل بدن و همین طور افتادگی آن برای حل مشکل خود به عمل کوچک کردن سینه می پردازند که برای آن ها هم جنبه ی زیبایی دارد هم درمانی.

نحوه جراحی ماموپلاستی را در این ویدئو مشاهده کنید:

ماموپلاستی عنوانی برای جراحی سینه است که در آن جراح سعی دارد تا سایز سینه ها را کوچک تر کند و آن را کاهش دهد.روش مورد استفاده برای کوچک کردن اندازه سینه شما، بر اساس شرایط فردی، ترکیب سینه، میزان برداشت مورد نیاز، خواست شما و صلاح دید جراح تعیین می‌ گردد که برای این کار با ایجاد برش هایی در زیر و روی سینه و دور آن با خارج کردن چربی های اضافه این عمل را انجام می دهد. ماموپلاستی افتادگی سینه ها را ازبین می برد و ظاهر زیباتری به فرم سینه ها می دهد.این عمل را می توان در هر سنی انجام داد اما بهتر است زمانی صورت بگیرد که رشد سینه کامل شده است ذکر این نکته لازم است که عمل جراحی قبل از رشد کامل سینه می تواند احتمال نیاز به عمل دوم را افزایش دهد هم چنین اگر این عمل بعد از دوران بارداری و شیردهی باشد حتما نتیجه مورد نظر بهتر خواهد بود.

اقداماتی قبل از عمل ماموپلاستی

اقداماتی که قبل از عمل ماموپلاستی باید انجام دهید که در روند جراحی تاثیر بسزایی دارد:
1. شخص متقاضی باید تمام سوابق بیماری و مصرف دارویی خود را اعلام کند و اگر دخانیات مصرف می کند حتما آن را بیان کند.
2. جراح، سوابق خانوادگی بیمار را مورد بررسی قرار دهد و درصورت احتمال ابتلا به سرطان پستان ایشان را آگاه کند و بعد از اطمینان از عدم ابتلا به معاینات خود بپردازد مانند کیفیت پوست و محل قرار گیری نوک پستان که شاید لازم باشد برای تکمیل پرونده فتوگرافی صورت بگیرد.

3. افراد سیگاری باید توجه کنند که یک ماه قبل و بعد از عمل از استعمال سیگار خودداری کنند.
4. اگر مشروبات الکلی مصرف می کنید تا دو هفته پیش از عمل از آن اجتناب کنید و یا داروهایی که باعث التهاب می شوند اگر سابقه ی بیماری های خاص قلبی و عروقی دارید و یا وزن بیش از حد این عمل ممکن است خطرناک باشد بنابراین از این عمل خودداری کنید.

مراقبها بعد از عمل ماموپلاستی

برای نتیجه ای مطلوب از عمل ماموپلاستی به مراقب های بعد از عمل حتما توجه کنید:
1. به دلیل بیهوشی کامل شخص ترجیحا تا 24 ساعت نیاز به همراه دارد تا درصورت احساس سنگینی و گیجی به اون کمک کند.
2. بعد از اتمام جراحی و مشاوه با پزشک خود راه رفتن را شروع کنید تا زودتر رو به بهبودی پیش بروید.
3. باید داروهایی را که جراح سینه تجویز کرده به صورت منظم مصرف کنید.
4. مصرف نمک در این زمان باید به حداقل ممکن برسد و از مایعات استفاده شود.
5. از سوتین طبی که جراح برای شما تجویز کرده استفاده کنید این امر بسیار مهم است.
6. استحمام به فاصله دو روز از جراحی امکان پذیر خواهد بود.
7. جای زخم های ناشی از عمل را درصورت خشک بودن می توانید چرب کنید.

لیفت سینه‌ها یا ماستوپکسی

لیفت سینه

بعضی از خانم ها که سینه های شل و افتاده ای دارند اقدام به عمل ماستوپکسی می کنند این عمل با توجه به میزان افتادگی و شلی در زنان فرق می کند و طی آن شل شدگی و افتادگی سینه‌ها برطرف می ‌شود.بعد از بررسی نکات قابل توجه بیمار آماده ی جراحی می شود که این عمل با ایجاد برش از زیر نوک سینه تا امتداد سینه و سپس برداشتن بافت و پوست اضافی به طوری که افتادگی آن را برطرف کند و سینه به سمت بالا کشیده می شود و بعد از آن بخیه های لازم در محل مورد نظر زده می شود و نتیجه ی عمل ظاهری زیبا را به سینه های بیمار می دهد.

مقایسه عمل ماستوپکسی و ماموپلاستی

از این رو بسیاری عمل ماستوپکسی و ماموپلاستی را به دلیل شباهت هایی که میان این دو وجود دارد با یکدیگر اشتباه می کنند. موضوع از این قرار است تفاوت اصلی این دو آن است که درعمل ماموپلاستی جراح به برداشت بافت سینه می پردازد ولی در عمل ماستوپکسی یا لیفت سینه نیازی به این کار نیست در واقع عمل لیفت سینه برای بالا کشیدن سینه انجام می شود که هدف از آن رفع افتادگی و شل بودن آن و حذف پوست اضافی سینه می باشد.

تفاوت دوره بهبودی این دو عمل

تورم، کبودی و التهاب مشابه به یکدیگر هستند هدف از انجام هر دو جراحی کوچک کردن سینه ها می باشد وپروسه ی بهبودی به دلیل اینکه موقعیت نوک سینه تغییر می کند طول خواهد کشید و باید از بخیه ها مخصوصا در روز های اول به خوبی مراقبت کرد.
در عمل لیفت سینه یا ماستوپکسی چون تخلیه سینه انجام نمی گیرد مدت بهبودی آن کوتاه تر از عمل ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه است .ولی اگر عمل لیفت سینه با عمل پروتز همراه باشد یعنی عمل پروتز پکسی انجام شود دوره بهبودی مقداری طولانی تر می شود.
درعمل کوچک کردن سینه ها به دلیل اینکه چربی و بافت بیشتری از سینه ها برداشته می شود دوره بهبودی از عمل لیفت سینه بیشتر به طول می انجامد درد بعد از عمل ماموپلاستی از ماستوپکسی مقداری بیشتر است که با استفاده از مسکن ها رفع می شود در کل زمان بهبودی بستگی به حجم جراحی دارد.

جراحی زیبایی سینه آقایان یا ژنیکوماستی

بعضی از آقایان سینه ی بیش از حد بزرگی دارند و یا میان دو سینه ی آنها عدم تقارن وجود دارد به همین دلیل دست به عمل زیبایی می زنند این جراحی عملا برای آقایان است. دراین جراحی چربی ها و یا بافت های اضافه توسط لیپوساکشن یا با برش جراحی برداشته می شود.جهت اطلاع از نحوه جراحی، عوارض آن و …، توصیه میکنیم مقاله “راههای درمان ژنیکوماستی” را مطالعه کنید .

نتیجه

با کمال تشکر که تا پایان مطلب همراه ما بودید توصیه ای که به شما داریم اگر به هر دلیلی قصد عمل جراحی زیبایی با یکی از روش های بالا را دارید حتما قبل از آن تحقیق کنید و به سراغ بهترین متخصص جراحی پیکرتراشی بروید و با بیماران مشابه خود مشورت کنید زیرا به طور کلی عمل های زیبایی حساس و مهم هستند و اگر به دست پزشکان ناوارد و بی تجربه صورت گیرد ممکن است عواقب غیر قابل جبرانی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *