لیفت ران (تایوپلاستی) چیست؛ عوارض و مزایا

لیفت ران- عمل ران پا

لیفت ران در میان انواع جراحی زیبایی اندام، به عنوان یکی از راه های افزایش زیبایی پاها شناخته می شود. این جراحی معمولا بعد از کاهش وزن بالا و یا استفاده از روش هایی مثل اسلیو یا بای پس صورت می گیرد، چرا که پوست پا، شل شده و زیبایی خود را از دست می دهد. از آنجایی که این روش به عنوان یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین روش های جراحی زیبایی به حساب می آید باید پیش از هر چیز به طور کامل با آن آشنا شوید و روند انجام آن را نیز به خوبی بدانید. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا در این رابطه برایتان بگوییم.

بهترین جراح پیکرتراشی در تهران | بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

دکتر احمدرضا کسایی

جراح و متخصص لیپوماتیک و پیکرتراشی در تهران

بیش از 22 سال سابقه جراحی

تماس : ۰۹۹۱۲۵۰۲۹۸۸

مشاوره رایگان (واتساپ) تماس بگیرید اینستاگرام

لیفت ران (تایوپلاستی) چیست؟

لیفت ران که به آن تایوپلاستی نیز می گویند یکی از عمل های جراحی زیبایی ران است که می توان آن را بخشی از جراحی های پیکرتراشی و فرم دهی بدن دانست. این جراحی با حذف میزان زیادی از پوست و چربی های ناحیه ران، اندام خوش فرم تر و زیباتری را برای فرد به دنبال خواهد داشت. به طور کلی می توان گفت که هدف اولیه انجام جراحی لیفت ران، سفت شدن و صاف شدن پوست ناحیه ران است، جایی که بعد از لاغری زیاد و در اثر از دست دادن میزان زیادی چربی، شل شده و فرم بدی پیدا کرده است.

بهترین جراح پیکرتراشی در تهران | بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

دکتر احمدرضا کسایی

جراح و متخصص لیپوماتیک و پیکرتراشی در تهران

بیش از 22 سال سابقه جراحی

تماس : ۰۹۹۱۲۵۰۲۹۸۸

مشاوره رایگان (واتساپ) تماس بگیرید اینستاگرام

رژیم های لاغری غیر اصولی، ورزش نکردن، غذای نامناسب، افزایش سن و… از جمله عواملی هستند که تاثیر بسیار زیادی در بد فرم شدن بدن دارند. یکی از تاثیرات منفی سبک زندگی ناسالم افتادگی پوست در بخش های مختلف بدن است. ران یکی از مهم ترین بخش هایی است که به مقدار زیادی تحت تاثیر قرار می گیرد و دچار افتادگی می شود، از این رو باید حتما اصلاحاتی را برای بهبود آن انجام داد.

استفاده از روش های ورزشی در طی چندین سال می تواند در بهبود افتادگی ران موثر باشد، اما راه حلی کوتاه مدت تر لیفت ران است، که در آن پزشک متخصص افتادگی ران را رفع می کند و با مراقبت و اصلاح روش زندگی، پاهایی زیبا را به شما هدیه خواهد داد.

این جراحی، بسته به این که فرد به روش های دیگری مثل لیپوساکشن نیز نیاز خواهد داشت یا نه می تواند بین 2 تا 3 ساعت زمان ببرد. جراحی تای پلاستی نیاز به بیهوشی عمومی دارد و معمولا نیز لازم است که فرد، بعد از انجام جراحی، یک شب در بیمارستان بستری شود تا به خوبی مورد مراقبت قرار بگیرد.
در روند انجام این جراحی، قسمت های اضافی پوست برداشته می شوند و در برخی از شرایط نیز با عمل لیپوساکشن تکمیل می گردند. بعد از انجام لیفت هم پانسمان های لازم انجام می شوند و برای تخلیه احتمالی مایعات اضافی، لوله هایی به صورت موقتی در قسمت جراحی شده قرار می گیرند. در نهایت نیز با کمک بانداژهای محکمِ کشی، قسمت جراحی شده محافظت می شود.

لیفت ران چیست

مراقبت های پیش از لیفت ران

برای آنکه بتوانید جراحی لیفت در قسمت ران پا را به خوبی به انجام برسانید لازم است از که به مراقبت های پیش از آن نیز توجه داشته باشید. برای مثال به مدت حداقل دو هفته قبل از جراحی، مصرف دخانیات، به طور کامل ممنوع خواهد بود. در کنار این نیز این روند تا یک ماه بعد از جراحی باید ادامه پیدا کند.
از دیگر مراقبت های پیش از جراحی می توان به قطع مصرف ویتامین E، مسکن ایبوپروفن، آسپرین و همین طور استروژن اشاره کرد. دقت داشته باشید که مصرف بعضی از داروها همچون داروهای گیاهی نیز در این دوره ممنوع خواهند بود. به همین دلیل نیز لازم است که پیش از جراحی، داروهای مصرفی خود را با پزشک مورد نظر در میان بگذارید.
اما شاید بتواند گفت که از تمامی این موارد مهم تر، مشاوره قبل از جراحی است. لازم است که پیش از انجام جراحی، به طور کامل معاینه شوید و با کمک پزشک و متخصص مورد نظر خود، وضعیت جسمی تان را به طور کامل بررسی کنید. به خاطر داشته باشید که تمامی سوابق پزشکی شما باید بررسی شود و در نهایت نیز معاینه و بررسی ظاهر باسن و ران، سایز، وضعیت پوست، جراحت های پوستی، عروق خونی پا، شرایط عضلات ران و… به طور کامل صورت بگیرد.

 

بیشتر بدانید: لیفت بازو

 

مزایای جراحی لیفت ران

جراحی تایوپلاستی در میان افرادی که کاهش وزن زیادی داشته اند طرفداران بسیاری دارد. به همین دلیل هم لازم است که به مزایای آن نیز بپردازیم. طبیعی است که مهم ترین مزیت این جراحی، جمع شدن و خوش فرم شدن پاها و در نتیجه راحت شدن از شر پوست های اضافی است.
با این جراحی شما می توانید به راحتی شلوارها و دامن های مورد علاقه تان را بپوشید و بسیار خوش اندام تر به نظر بیایید. طبیعی است که به مرور زمان، اعتماد به نفس از دست رفته تان نیز بازگشته و احساس بهتری نسبت به بدن خود پیدا می کنید.

قیمت لیفت ران پا

عوارض جراحی تایوپلاستی

این جراحی نیز همانند تمامی جراحی های زیبایی دیگر، عوارض مخصوص به خود را دارد. یکی از مهم ترین عوارض و یا بهتر است بگوییم معایب جراحی لیفت در قسمت ران پا، احتمال بالای ماندگاری جای زخم هاست که دلیل آن را هم می توان ساییدگی پوست پا به لباس در زمان راه رفتن دانست. با این حال در بسیاری از شرایط، پزشکان، سعی خود را می کنند تا محل زخم ها در جایی قرار بگیرد که کمترین احتمال دیده شدن را داشته باشد.
در کنار این نیز از دیگر عوارض جراحی لیفت در ناحیه ران می توان به احتمال عفونت، خونریزی، عدم تقارن پاها، ترومبوز وریدی عمیق، عوارض ریوی و قلبی، نکروز چربی، درد مزمن، تغییر رنگ پوست، تورم، التهاب، ایجاد اسکار بر روی پوست، بی حسی پوست و یا تغییر در احساسات آن، برگشت افتادگی پوست، احتمال نیاز به جراحی اصلاحی مجدد و… اشاره کرد.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت ران

بعد از انجام جراحی لیفت در ناحیه ران پای خود، لازم است که مواردی را در نظر داشته باشید و مراقبت های بعد از جراحی را جدی بگیرید. پیش از هر چیز باید بدانید که به مدت حداقل دو روز بعد از جراحی به یک همراه نیاز خواهید داشت تا از شما مراقبت کند.
اگر بعد از جراحی، احساس درد بسیاری داشتید می توانید در صورت تجویز پزشک از مسکن های مربوطه استفاده کنید. معمولا لازم است که لوله های تخلیه جراحی به مدت 5 تا 10 روز بعد از جراحی مورد استفاده قرار بگیرند. بعد از این مدت نیز به تجویز پزشک می توانید آنها را برداشته و بخیه ها را نیز بکشید.
لازم است که به مدت 3 تا 4 هفته بعد از جراحی، گن مخصوص جراحی را به تن کنید، این موضوع به ویژه با انجام لیپوساکشن نیز اهمیت به مراتب بیشتری پیدا می کند. سعی کنید بعد از جراحی بنا بر تجویز پزشک خود، نرمش و حرکت های آرامی را انجام دهید تا احتمال تشکیل لخته خون کاهش یافته و سرعت بهبودی نیز به مراتب افزایش پیدا کند.

سوالات متداول

دوران نقاهت بعد از جراحی چقدر است؟
بعد از یک روز می توانید از بیمارستان مرخص شوید، ولی معمولا دوران نقاهت، چیزی حدود دو هفته و یا حتی بیشتر طول خواهد کشید. بعد از 4 تا 6 هفته نیز می توانید ورزش های سنگین را نیز انجام دهید.

 

برای انجام جراحی لیفت ران باید چه شرایطی داشت؟
معمولا توصیه می شود که وزن بیمار ثابت باشد، بافت و پوست اضافی در قسمت ران ها وجود داشته باشد، سلامت عمومی بیمار تایید شده باشد، رژیم غذایی سالم رعایت شود، به علاوه اینکه فرد ورزش های منظم و مناسبی را نیز انجام بدهد.

 

آیا لیفت ران، یک درمان قطعی به حساب می آید؟
بله، طبیعتا این جراحی یک روش مناسب و درمان قطعی خواهد بود.

 

هزینه لیفت ران چقدر است؟
پیش از هر چیز لازم است که فرد مورد معاینه قرار بگیرد تا در نهایت بتوان با توجه به شرایط، هزینه جراحی را مشخص کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *