معرفی انواع تکنیک های پیکرتراشی

تکنیک های پیکرتراشی

در چند سال گذشته‌ افراد علاقه‌ مند به اندام زیبا و متناسب، تنها از طریق رژیم غذایی و ورزش قادر به داشتن ظاهر اندام‌ مناسب و زیبا بودند و همچنین در آن سال ها اگر فردی به‌ دلیل هرگونه اختلال در بدن دچار چاقی موضعی شده بود، هیچ راهکاری برای از بین بردن چربی وجود نداشت ولی خوشبختانه، با پیشرفت‌های متعدد و روز افزون علم پزشکی و تکنولوژی مهندسی پزشکی، این روزها شاهد به بازار آمدن دستگاه‌های پیکرتراشی مختلفی هستیم که کار پزشکان ما را در این زمینه ها بسیار آسان‌ تر کرده‌ اند و امکان پیکرتراشی بدون خطر را نیز برای کسانی که علاقه مند به این کار هستند، فراهم کرده‌اند در این مقاله به مفصل درباره پیکرتراشی، عوارض و هزینه آن صحبت کرده ایم. در این مقاله درباره تکنیکها و روشهای انجام این عمل صحبت خواهیم کرد.

انواع تکنیک های پیکرتراشی

این که شما از انواع تکنیک‌های پیکرتراشی اطلاع داشته باشید به شما کمک می‌ کند تا بفهمید که دنیای تکنولوژی تا چه اندازه گسترده‌ شده و افراد متخصص در این زمینه برای کاهش عوارض هر یک از این روش‌ها تا چه اندازه تلاش کرده اند. آگاهی داشتن از انواع تکنیک‌های پیکرتراشی به شما اطلاعات کافی می‌دهد تا بتوانید از میان آن‌ها بهترین روش را انتخاب کرده و از نتیجه فوق‌العاده آن و زیبایی بدنتان لذت کافی ببرید.

روش‌ های پیکر تراشی انواع متفاوتی دارد که البته سه روش پرکاربردی به نام لیپوماتیک، اولترازد و بادی‌ جت یا واترجت می باشد که مراجعه کنندگان با این سه روش می توانید چاقی موضعی خودشان را از بین ببرند و اندامی خوش فرم و زیبا را برای خود به ارمغان بیاورند.

تکنیک لیپوماتیک

تکنیک لیپوماتیک

در روش لیپوماتیک پزشک از دستگاهی به همین نام استفاده می کنند که این دستگاه از یک میله فلزی عمل کننده تشکیل شده است. نوک این میله فلزی با لرزش های کوچکی که در نواحی مختلفی از بدن که در آن چربی های اضافی جمع شده اند، ایجاد می کند و چربی های این نواحی را به تکه های کوچکی تجزیه کرده و در نهایت بعد از اینکه چربی ها تجزیه شدند می تواند با استفاده از ساکشن، آنها را از بدن فرد خارج کنند.

دقت داشته باشید که در این روش ذکر شده، چربی ها را از بین نمی روند چون دستگاه لیپوماتیک فقط می تواند فشار و ضربه به چربی ها بزند تا آنها را خرد تر کند و همچنین دقت خیلی پایینی نسبت به سایر دستگاه های پیکرتراشی مثل بادی جت و اولترازد دارد به همین دلیل است که می گویند نتیجه این روش کاملا به تجربه و مهارت پزشک شما بستگی دارد و دستگاه به تنهایی نمی تواند خود به خود همه چربی های موضعی بدن را از بین ببرد و به یک راهنمای خوب نیاز دارد تا به او برای رسیدن به نتیجه مطلوب همراهی کند.با مراجعه به مقاله عمل لیپوماتیک، با مزایا، عوارض و مراقبت های بعد از عمل بیشتر آشنا شوید.

تکنیک اولترازد

با استفاده از پیکرتراشی اولترازد می توان چربی های موضعی بدن را در اندازه های سلولی به لرزه انداخت و دیواره سلولی آنها را به یکباره پاره کرد با این کار سلول های چربی موجود در آن قسمت کاملا از بین می رود و چربی ها در درون مایع اطراف ناحیه مورد عمل حل می شوند و در گذشتن مدت زمان کمی کاملا از بین می رود.روش اولترازد برعکس روش لیپوماتیک می تواند همه سلول های چربی موجود در نواحی مختلف بدن در هر جایی که باشد را از بین ببرد.

در بیشتر مقاله های علمی ذکر شده که سلول های چربی تا هشت سالگی رشد می کنند و از این سن به بعد رشد آنها  کاملا متوقف می شود و هرچه سن فرد بالا تر برود فقط حجم این سلول ها بزرگ می شود به خاطر است که موقعی که با روش اولترازد، سلول های قدیمی را از بین می برند، دیگر سلول چربی در آن ناحیه وجود نخواهد داشت که دوباره به حالت اولیه برگردد، در نتیجه با انجام این روش، می توانید مطمئن شوید که دیگر چربی های شما بر نخواهد گشت و شما اصلا دچار چاقی در آن نواحی نخواهید شد.

در صورتی که امواج اولترازد به صورت دقیق و متمرکز و با فرکانس مناسب در اندام های بدن استفاده شوند، بهترین حالت برای لیفت پوست و کشیدن افتادگی های پوست را فراهم خواهند کرد. به همین خاطر اگر بعد از پیکرتراشی پوست تان دچار شل شدگی یا افتادگی شد، جای هیچ نگرانی نیست با این روش می توان آنها را نیز درمان کرد.

همانطور که در تعریف این روش گفته شد گفته شد اولترازد بدون هیچ گونه ضربه ای فقط با امواج اولتراسوند کار  خود را انجام می دهد و می تواند همه سلول های چربی را از بین ببرد و نیازی به ساکشن کردن نیست (مگر در مواردی که پزشک متخصص تشخیص دهد). به خاطر وجود همین ویژگی منحصر به فرد است که بسیاری از بیماران این روش را برای کاهش چاقی موضعی خود انتخاب می کنند.

تکنیک واترجت و بادی‌ جت

پزشکان متخصص در این زمینه از این روش برای از بین بردن چربی ها از فشار زیاد آب استفاده می کند و نحوه کاربرد آن به این صورت می باشد که از نوک میله فلزی واتر جت، آب با فشار زیادی به بیرون می آید و مانند یک قاشق در اندازه میلی متری به نواحی مورد نظر و شناسایی شده بدن اصابت کرده و باعث تکه تکه شدن چربی ها می شود و آنها را در مایع اطراف شان شناور می کند.

البته همانطور که در بالا گفته شد در این روش نیز هم مثل روش لیپوماتیک، سلول های چربی از بین نمی روند، اما تفاوت این روش با لیپوماتیک این است که در این روش ضربه ای که به چربی های اضافه وارد می شود، خیلی زیاد است و سبب خرد شدن آنها می شود و همچنین دوام خیلی پایینی نسبت به لیپوماتیک دارند و بعد از مدت زمان معینی به صورت کامل از بین می رود به همین خاطر است که متخصصان توصیه می کنند از این چربی ها برای تزریق چربی به سایر اندام ها جلوگیری کنید و علاوه بر این نکته توجه داشته باشید که چاقی موضعی در این روش احتمال برگشت دارد و بعد از عمل به این روش، نیاز به ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی مناسب و حتی انجام دوباره آن در سال های دیگر دارید.

چه کسانی می توانند پیکر تراشی کنند؟

روش پیکر تراشی برای کسانی مناسب تر می باشد که محدوده چاقی آنها در شاخص توده بدنی پایین تر از شماره ۳۰ باشد چون این افراد تنها با این روش، درمان قطعی برای چاقی موضعی خود خواهند گرفت و نتیجه مطلوبی را کسب می کنند.

  • افرادی که در نواحی شکم و پهلو، پشت، بازوها، غبغب، قسمت داخلی و خارجی ران و … چربی های اضافه ای داشته باشند، می توانند پیکر تراشی را انجام دهند.
  • کسانی که وزن آنها نوسان نداشته باشد یعنی دچار چاقی و لاغری مداوم نباشند نیز می توانند از روش های پیکر تراشی برای درمان خود استفاده کنند.
  • افرادی که در پوست آنها ترک های زیادی دیده نشود و همچنین دچار شل شدگی و افتادگی بیش از حد پوست نباشند هم نیز می توانند پیکر تراشی کنند.

بر اساس تمامی این مطالب که گفته شد کسانی که می خواهند عمل پیکرتراشی را انجام دهند باید از سلامت کامل جسمانی و پوستی برخوردار باشند و علاوه این برخی از روش های پیکر تراشی ممکن است دارای جراحی های بسیار شدید باشند که در مشاهده چنین حالتی، باید پیش از عمل مراقبت های دقیق پزشکی را حتما رعایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *