تزریق نانوفت ، کاربرد و هزینه آن

نانوفت چیست؟

نانوفت چیست؟

در گذشته روش های کلاسیک و قدیمی تری وجود داشت که در آن ها، سلول‌های چربی از نواحی خاصی از بدن (معمولا از زیر شکم، داخل ران، قیمت بیرونی ران، پهلوها و…) برداشته می شد و سپس به ناحیه ی دلخواه در بدن مانند صورت، دست‌ها و ناحیه بیکینی انتقال داده می شد. هم اکنون در روش جدید نانوفت (Nanofat grafts) پای سلول های زنده‌ در میان نیست بلکه در شیوه نانوفت توسط کیت‌های مخصوص، چربی به اجزای بسیار ریزی از جمله سلول‌های فیبروبلاست، سلول‌های بنیادی و… تجزیه می شود.

یعنی چربی در دستگاه مخصوص خرد و فیلتر شده و حاصل این تجزیه یک مایع غلیظ خالص متشکل از سلول های بنیادی است. در واقع، نانوفت یک روش پیشرفته ی تزریق چربی است.

 

 

کاربرد نانوفت چیست؟

روش نانوفت کاربرد های فراوانی دارد که همین کاربرد ها و مزایای متعدد آن دلیل محبوبیت این روش هستند. کاربرد اصلی نانوفت جوانسازی پوست و شاداب شدن کل صورت است. نانوفت همچنین توانایی رفع لک های صورت و کک و مک را نیز دارد. علاوه بر این ها، انجام نانوفت برای از بین بردن تیرگی زیر چشم بسیار مفید است.

در کنار جوانسازی پوست صورت، بسیاری از مراجعان از نانوفت برای جوانسازی دست‌هایشان نیز استفاده می کنند. روش نانوفت علاوه بر زیبایی و جوانسازی، خاصیت های درمانی نیز دارد و قادر به درمان زخم های ناشی از آکنه، سوختگی و… نیز می باشد.

 

بهترین جراح پیکرتراشی در تهران | بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

دکتر احمدرضا کسایی

جراح و متخصص لیپوماتیک و پیکرتراشی در تهران

بیش از 22 سال سابقه جراحی

تماس : ۰۹۹۱۲۵۰۲۹۸۸

مشاوره رایگان (واتساپ) تماس بگیرید اینستاگرام

 

نانوفت چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی به صورت نانوفت در سه مرحله انجام می شود:
مرحله اول، برداشت چربی: در اکثر اوقات چربی توسط ابزارهای مخصوصی به نام کانول از بدن استخراج می شود و احتباج به هیچ گونه برش و بخیه ‌ای نیست. نواحی مناسب بدن برای برداشت چربی شامل شکم(قسمت بالا و پایین ناف)، قسمت داخل و خارج ران، پهلوها و قسمت داخلی زانو است. در این مرحله بی حسی موضعی که معمولا مایعی به نام تامیسنت است به ناحیه مبدا تزریق شده و آن ناحیه را بی حس و تقریبا آماده برداشت چربی می کند.
مرحله دوم، آماده‌سازی: در این مرحله از کیت‌های مخصوصی به نام کیت نانوفت استفاده می‌شود. پس از استخراج و برداشت، چربی را چندین بار از این کیت‌ها عبور می دهند تا مایعی یکدست یا همان نانوفت به دست آید.
مرحله سوم، تزریق: نانوفت به دست آمده به سرنگ‌های مخصوص منتقل می شود و پس از انجام بی حسی موضعی در ناحیه ی مورد نظر،‌ تزریق صورت می گیرد.

 

مزایای تزریق چربی به روش نانوفت

به دلیل اینکه چربی برداشته شده از بدن خود فرد استخراج شده است، احتمال بروز واکنش های آلرژیک از بین می رود و بدن واکنش خاصی نسبت به چربی وارد شده نشان نخواهد داد. در واقع تزریق چربی به صورت نانوفت امن ترین و بی خطر ترین شیوه برای جوانسازی پوست است.به طور کلی نانوفت یک روش طبیعی و فیزیولوژیک است و در نتیجه عارضه جدی ندارد و جوانسازی را به صورت طبیعی ایجاد می‌کند. همچنین، در صورت تکرار مداوم، نانوفت می‌تواند نتایج بلند مدت و چشمگیری در پی داشته باشد.

 

بیشتر بدانید : معرفی ویواسه، مزایا و عوارض

 

عوارض تزریق نانوفت

نانوفت از آن جراحی های سرپایی بی دردسر است که فقط کافی است توسط پزشک حرفه ای و مجرب و مسلط انجام شود تا عوارض جدی و نگران کننده‌ ای نداشته باشد. عوارض معمول این شیوه تنها تورم است و اثری از کبودی نیز نخواهد بود. این تورم موقتی می باشد و نهایتا طی یک هفته رفع می شود.

البته در صورتی که مراقبت های پس از جراحی به خوبی رعایت نشود احتمال بروزعفونت وجود دارد که باز هم این امر بسیار نادر است.گاهی ممکن است درد مختصر و مبهمی در محل برداشت چربی حس شود که بسیار خفیف خواهد بود و معمولاً با مسکن قابل کنترل است.

 

نانوفت

 

هزینه نانوفت

با توجه به پزشک شما، تجهیزات پزشک برای جراحی و نواحی منتخب برای انجام جراحی، هزینه این جراحی سرپایی می تواند متغیر باشد. طبیعتا انتخاب پزشکی کم تجربه تر و با تجهیزات سطح پایین تر، هزینه های کمتری را برای شما در پی خواهد داشت اما در این صورت دیگر گرفتن یک نتیجه ی خوب و عدم بروز عارضه ی جدی تضمین شده نخواهد بود و این امر ممکن است بسیار خطرناک باشد.اما به طور کلی، هزینه نانوفت بیشتر تزریق چربی به صورت عادی است زیرا در نانوفت چربی به صورت عادی به بدن تزریق نشده و ابتدا باید از فیلتر های مخصوص کیت نانوفت عبور داده شود. اما به دلیل ماندگاری بیشتر نانوفت نسبت به تزریق چربی معمولی، هزینه های این جراحی بسیار به صرفه تر است.
در مطب تخصصی دکتر کسایی جراح پیکرتراشی، هزینه این عمل حدود 9 میلیون تومان می باشد، اما اگر شما در مدت زمان جشنواره محدود به مطب مراجعه کرده باشید هزینه این جراحی برای شما تنها 6 میلیون تومان خواهد بود و یقینا از دست دادن این فرصت استثنایی باعث حسرت شما خواهد شد.

دستگاه نانوفت

دستگاه های مختلفی برای نانوفت توسط شرکت های تجاری مختلف سازنده تجهیزات پزشکی تولید شده است. جالب است بدانید حتی برند های ایرانی نیز دست به تولید دستگاه نانوفت زده اند که اتفاقا محصولات ساخت ایران از کیفیت قابل قبولی نیز برخوردار هستند و مزیت دستگاه های ایرانی، به صرفه بودن آن ها و قیمت مناسبشان به دلیل تولید داخل بودن است. دستگاه نانوفت رسا ساخت ایران یکی از برترین برند های ایرانی می باشد.

دستگاه های خارجی به خصوص دستگاه بادی جت تولید آلمان نیز بسیار مناسب و بی خطر هستند.به طور کلی باید گفت نکته حائز اهمیت در دستگاه نانوفت کیت های مخصوص آن می باشد. کیت مخصوص نانوفت در بازسازی بافت‌های آسیب دیده اهمیت بسیار زیادی دارند.

به این دلیل که اگر بازسازی سلول ها به درستی صورت بگیرد، ‎سلول‌ها و فاکتورهای رشد داخل بافت چربی قادرند بافت‌های آسیب‌دیده را ترمیم کرده و سلول‌های پوست را به تولید کلاژن تحریک کنند. همچنین خاصیت کشسانی پوست و نشستن پروتئین‌های ساختاری لازم برای آن را تقویت می ‌کنند.

کیت مخصوص نانوفت

تفاوت نانوفت با تزریق چربی

تزریق چربی و نانوفت درواقع شباهت های زیادی با یکدیگر دارند (به خصوص در مراحل انجام آن ها) ، اما در هرصورت تفاوت هایی نیز بین این دو روش وجود دارد که به شیوه نانوفت برتری می بخشد. به عنوان مثال یکی از تفاوت ها در کیت مخصوص نانوفت می باشد.

در تزریق چربی فقط سلول های چربی از ناحیه مبدا بدن برداشته می شود و به ناحیه مقصد تزریق می گردد. ر روش نانوفت کیت های مخصوصی وجود دارد که چربی استخراج شده را به اجزای ریزی مانند سلول های بنیادی، سلول های فیبروبلاست و … تجزیه می کند و در نتیجه تزریق چربی منجر به حجم دهی ناحیه مقصد نشده و صرفا موجب جوانسازی پوست می گردد.

بنابراین در جمع بندی باید گفت که در روش نانوفت چربی استخراج شده با سلول های بنیادی آن منطقه ترکیب شده و سپس به بدن تزریق می گردد. چربی نانو شده غلظت کمتری نسبت به چربی های معمولی دارد. تزریق چربی به روش نانوفت مزایای بیشتری نسبت به تزریق چربی معمولی دارد که در قسمت مزایای نانوفت آن را به شما ارائه خواهیم نمود.

مقایسه نانوفت با تزریق ژل

در روش نانوفت تزریق چربی با حجم بیشتری نسبت به ژل صورت می گیرد. یعنی مثلا در روش نانوفت شما می توانید حتی فقط در یک جلسه به تمام نواحی صورت، گردن و دست ها چربی نانو شده را تزریق کنید اما تزریق این مقدار از ژل به بدن در یک جلسه بسیار خطرناک خواهد بود. به طور کلی خطرات و عوارض نانوفت به طور چشمگیری کمتر از ژل می باشد و دیگر اینکه ماندگاری بسیار بالاتری نیز دارد. همچنین با توجه به این ماندگاری بالا، هزینه ی نانوفت علیرغم جدیدتر بودن این روش بسیار به صرفه تر از ژل می باشد.

 

 

نانوفت صورت

اگر پوست شما بر اثر بالا رفتن سن کمی افتاده و چین و چروک دار شده است، اگر قصد جوانسازی صورت خود را دارید و در جست و جوی یک روش مطمئن و با تاثیر طولانی مدت و فوری هستید، تزریق چربی به روش نانوفت بهترین گزینه برای شما خواهد بود. نانوفت صورت بهترین روش برای جوانسازی صورت است و خبر خوش اینکه در صورت ترمیم، این اثر تقریبا دائمی خواهد شد.

نانوفت زیر چشم

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح می شود که آیا انجام نانوفت برای زیر چشم هم مناسب است؟
بله! تزریق چربی به صورت نانوفت به راحتی گودی زیر چشم را حتی اگر به صورت مادرزادی و ارثی پدید آمده باشد را رفع می کند و کمی پف زیر چشم را نیز بهبود می بخشد. البته توجه داشته باشید که تزریق چربی به صورت عادی به هیچ عنوان مناسب زیر چشم نیست زیرا باعث حجم دهی می گردد.علاوه بر سیاهی و گودی زیر چشم، نانوفت برای رفع چین های ریز زیر چشم نیز بسیار مناسب و کارآمد است.

مدت زمان ماندگاری نانوفت

مدت زمان ماندگاری تزریق چربی با روش نانوفت معمولا 9 الی 18 ماه است و پس از گذشت این زمان و یا به دستور پزشک، در زمان مقرر نیاز به ترمیم دارد.

چه افرادی می توانند تزریق چربی به صورت نانوفت را انجام دهند؟

انجام نانوفت دارای محدودیت سنی نیست و تقریبا هر فردی که از داشتن پوست آسیب دیده و سالخورده ای رنج می برد، می تواند با تزریق نانوفت مشکل خود را رفع نماید. این روش برای گودی و تیرگی زیر چشم، پوست های آسیب دیده و مسن، لک های پوستی و کک و مک و حتی رد زخم های ناشی از آکنه و … مناسب است. بهترین گزینه ها افرادی هستند که به اندازه کافی چربی در نواحی انتقال داشته باشند چون معمولا مقدار چربی مورد نیاز حدود 3 یا 4 لیتر می باشد. در اغلب افراد ران ها محل مناسبی برای برداشت چربی هستند.

مناطقی که بیشتر مورد تزریق نانوفت قرار می گیرد

صورت، زیر چشم، دست ها و به قول معروف دکلته بخش هایی از بدن هستند که بیشتر در آن ها نانوفت انجام می شود.شکم، پهلوها و ران نیز محل برداشت و استخراح چربی هستند.

انتخاب پزشک خوب برای نانوفت

بدیهی است که انتخاب پزشک خوب در انجام این عمل تاثیر بسزایی دارد. فراموش نکنید که راحتی و بی دردسر بودن نانوفت در صورتی محقق می شود که این عمل توسط یک پزشک حاذق و با تجربه صورت گرفته باشد. تزریق چربی به صورت نانوفت یک عمل جراحی سرپایی است که در عرض 45 دقیقه انجام می شود و حتما باید توسط یک پزشک حرفه ای و متخصص انجام شود.

صورت و زیر چشم بسیار مناطق حساسی هستند و بی حسی و تزریق این نواحی اصلا شوخی بردار نیست. لازم به ذکر است که یک پزشک خوب، از تجهیزات خوب نیز برخوردار است. انجام نانوفت با دستگاه بی کیفیت و نامناسب می تواند موجب بروز حساسیت های پوستی، حساسیت بدن به چربی تزریق شده وعوارض بسیار خطرناک تری شود.

مطب دکتر احمدرضا کسایی با داشتن بهترین دستگاه ها و پزشک مجرب و مسلط، داشتن پوستی جوان و زیبا را برای شما تضمین می کند و جراحی نانوفت را با بهترین دستگاه ها انجام می دهد.

بهترین جراح پیکرتراشی در تهران | بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

دکتر احمدرضا کسایی

جراح و متخصص لیپوماتیک و پیکرتراشی در تهران

بیش از 22 سال سابقه جراحی

تماس : ۰۹۹۱۲۵۰۲۹۸۸

مشاوره رایگان (واتساپ) تماس بگیرید اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *