ماموپلاستی کاهشی یا کاهنده

ماموپلاستی کاهشی

در جراحی های زیبایی سینه یا ماموپلاستی دو نوع اصلی وجود دارد که ماموپلاستی کاهشی (یا کاهنده) و ماموپلاستی افزایشی (یا افزاینده) نامیده می شوند. این عمل جراحی برای خانم ها و آقابان قابل انجام است. بسیاری از افراد از ظاهر و فرم سینه خود ناراضی هستند. خانم هایی که به دلایلی همچون ژنتیک، اسکلت بدنی، اختلالات هورمونی و … دارای سینه های بزرگ، افتاده یا نا متقارن هستند، کاندیدای مناسبی برای عمل جراحی ماموپلاستی کاهنده می باشند. در صورتی که در مورد ماموپلاستی اطلاعاتی ندارید پیشنهاد می کنیم مطلب ماموپلاستی چیست را مطالعه کنید.

 

بهترین جراح پیکرتراشی در تهران | بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

دکتر احمدرضا کسایی

جراح و متخصص لیپوماتیک و پیکرتراشی در تهران

بیش از 22 سال سابقه جراحی

تماس : ۰۹۹۱۲۵۰۲۹۸۸

مشاوره رایگان (واتساپ) تماس بگیرید اینستاگرام

 

افرادی که مناسب ماموپلاستی کاهشی می باشند

عمل جراحی ماموپلاستی کاهنده اغلب در خانم هایی انجام می شود که سینه های بزرگ و سنگینی دارند که در کنار ایجاد مشکلات ظاهری و زیبایی، موجب درد گردن، کمر درد، بی حسی و ضعف می شود. در طی این عمل جراحی پوست اضافی ، چربی و بافت پستان برداشته می شود. طبق گزارش های وبسایت webmd ماموپلاستی کاهشی می تواند باعث تغییر در احساس و لمس پستان و همچنین عدم توانایی در شیردهی شود. برای تشخیص دقیق اینکه به این عمل نیاز دارید یا خیر باید تست هایی همچون ماموگرافی و معاینه سینه توسط متخصص جراحی صورت پذیرد. میتوانید برای اینکار با شماره درج شده در سایت تماس گرفته و از مشاوره تخصصی دکتر احمدرضا کسایی استفاده کنید.

روش انجام ماموپلاستی کاهنده

برخی از پزشکان برای انجام این عمل در مطب و برخی دیگر از بیمارستان و بستری نمودن بیمار استفاده میکنند که تفاوت چندانی با هم ندارند. نکته مهم تر تجربه متخصص در انجام این عمل ها است که به طور مستقیم با نتیجه بدست آمده در ارتباط می باشد. روش انجام این عمل بدین گونه است که ابتدا برش هایی در بخش هاله نوک سینه صورت میگیرد و برش به صورت عمودی به خط زیر سینه می رسد. برش دیگری در خط زیر سینه صورت میگیرد تا دسترسی جراح برای بیرون اوردن پوست و چربی های اضافی و تنظیم نمودن بخش ها آزاد شود.

برای بیرون اوردن چربی ها و بافت این ناحیه امکان دارد از ساکشن های مختلفی استفاده شود. پس از تخلیه مناسب بافت و چربی سینه، برش ها بخیه شده و بوسیله گاز استریل پانسمان می گردد. بعد از چند روز پماد ها و کرم هایی که متخصص جراحی براش جای زخم ها تجویز کرده است را بایستی استفاده نمائید. دق کنید که قبل از انجام جراحی از مصرف داروهایی از جمله آسپرین و ایبوپروفن بپرهیزید تا بهبودی بهتر و سریع تر حاصل گردد. همچنین از مصرف دخانیات قبل از انجام عمل ماموپلاستی بپرهیزید.

عوارض ماموپلاستی کاهشی

رد زخم یا اسکار از جمله متداول ترین نوع عوارض این نوع عمل های زیبایی سینه است که اجتناب ناپذیر می باشد. البته اثر و جای برش جراحی معمولا بسیار کم می شود اما ناپدید شدن آنها در اکثر مواقع دور از انتظار است. تنها راه حل این موضوع این است که برش ها در بهترین نقاط انجام شوند که دور از دید قرار گیرند.

برای این موضوع بهتر است سراغ متخصصین مجرب برای عمل جراجی ماموپلاستی کاهنده بروید. نکته حائز اهمیت این اس که بعد از عمل بایستی به تمام نکاتی که متخصص جراحی موبوطه به شما انتقال می دهد عمل کنید که یکی از مهمترین آنها عدم جابجایی وسایل و اجسام سنگین است. چرا که این موضوع باعث تشدید شدن و یا عدم بهبودی جای زخم یا اسکار خواهد شد. عوارض دیگری که بیان کردیم تغییر در احساس و لمس پستان و همچنین عدم توانایی در شیردهی بود که البته به صورت نادر در افراد اتفاق می افتد.

نکات مهم بعد از عمل

بعد از جراحی کوچک کردن سینه بایستی حداقل یک هفته استراحت مطلق داشته باشید که این میزان ممکن است بیشتر هم باشد. بسته به فیزیک بدنی و جراحی انجام شده این میزان استراحت توسط متخصص جراحی تعیین میگردد که کاملا مربوط به شخص بیمار است و با فرد دیگری ممکن است متفاوت باشد. پس از عمل ماموپلاستی کاهنده از برداشتن اجسام سنگین به شدت خودداری کنید! این کار باعث می شود اثر زخم ها بیشتر شده و یا روند بهبودی شما را به تعویق بیاندازد. همچنین در صورت فشار زیاد به این ناحیه امکان ایجاد زخم و پاره شدن جای بخیه ها وجود دارد.
در صورتی که پس از انجام جراحی ماموپلاستی کاهشی دچار درد سینه و یا مشکل در لمس سینه داشتید آن را با متخصص خود در میان بگذارید البته این نوع مشکلات طبیعی است و متخصص مربوطه پس از عمل داروهای مسکن و ضد درد را برای روزهای ابتدایی تجویز میکند.
پس از جراحی کوچ کردن سینه استفاده از لباس های زیر مناسب بسیار با اهمیت است زیرا لباس مورد نظر بایستی کمترین فشار را در این ناحیه وارد کند. پیشنهاد می شود در روزهای ابتدایی پس از عمل از لباس های آزاد و گشاد تر استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *