پیکرتراشی شکم و پهلو

پیکرتراشی شکم و پهلو

پیکرتراشی شکم و پهلو برای چه کسایی توصیه می شود؟ در میان افرادی که از اضافه وزن رنج می برند و یا به هر دلیل دیگری با داشتن چربی های اضافه، اندام خود را دوست ندارند، چاقی شکم و پهلوها رواج بسیاری دارد. غالب افراد به دلیل فعالیت کم و همین طور پرخوری، دچار چاقی شکم و پهلو می شوند. این موضوع به ویژه در رابطه با افرادی که عادت به انجام حرکات ورزشی و یا تحرک زیاد ندارند بسیار آزاردهنده تر نیز خواهد بود. در چنین شرایطی استفاده از جراحی لیپوماتیک یا همان پیکر تراشی شکم و پهلو می تواند یکی از بهترین راه ها باشد.

پیکرتراشی شکم و پهلو چیست؟

به طور کلی می توان گفت که پیکرتراشی شکم و پهلو یکی از بهترین روش های لاغری این نواحی از بدن است که می تواند با کمترین میزان درد و همین طور عوارض به انجام برسد. با کمک روش لیپوماتیک شکم و پهلو شما می توانید چربی هایی را که حتی با ورزش کردن و یا رژیم های سخت و سنگین از بین نمی روند نیز برطرف نمایید.
به گفته دکتر کسایی متخصص لیپوماتیک، روند پیکرتراشی شکم و پهلو به گونه ای است که چربی های موجود در ناحیه پهلو و شکم فرد با کمک دستگاه لیپوماتیک از داخل بدن او خارج شده و با پشت سر گذاشتن فرآیندهایی شیمیایی و مکانیکی، شکسته می شوند، سپس چربی ها توسط ساکشن هایی قوی از شکم و پهلو بیرون می آیند. یکی از مهم ترین مسائلی که باید در نظر بگیرید آن است که برای انجام لیپوماتیک و پیکرتراشی شکم و پهلوی خود باید پیش از هر چیز به یک متخصص باتجربه و حرفه ای مراجعه کنید و با مشورت و تایید او به سراغ این جراحی بروید.

مزایای پیکرتراشی قسمت های شکم و پهلو

طبیعتا پیکرتراشی شکم و پهلو به عنوان یکی از بهترین راه های فرم دهی و لاغری این نواحی از ویژگی های مثبت بسیاری برخوردار است. برای مثال یکی از مهم ترین ویژگی های این جراحی، آن است که با کمک بی حسی های موضعی، فرد کمترین میزانی از درد را نیز حس نخواهد کرد. علی رغم این موضوع، پیکرتراشی می تواند بیشترین میزان تاثیرگذاری را، آن هم در کمترین زمان مورد نیاز برای نقاهت به همراه خواهد داشت. پیکرتراشی بخش های شکم و پهلو برای کسانی که به لحاظ مشغله های کاری، وقت آن را ندارند که مدتی طولانی در بستر بمانند گزینه بسیار خوبی است، چرا که دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است و شما می توانید خیلی زود به روند عادی روزمره خود بازگردید.
دستگاه مورد استفاده در پیکرتراشی پهلو و شکم به لحاظ برخورداری از سنسورهایی که در صورت برخورد با بافت های غیر چربی متوقف می شوند، یکی از ایمن ترین راه های لاغری موضعی به حساب خواهد آمد. علاوه بر این نیز باید بگوییم که شما می توانید حتی از چربی های خارج شده از پهلو و شکم خود نیز برای فرم دهی سایر بخش های بدن همچون لب ها، گونه ها و… استفاده کنید.
از دیگر مزایای پیکرتراشی بخش پهلو و شکم این است که پوست و عضلات بدن شما را لیفت می کند، به همین دلیل هم هست که دچار شل شدگی و افتادگی پوست در این نواحی از بدن خود نخواهید شد. این روش نسبت به سایر روش های لاغری موضعی، هزینه به مراتب کمتری دارد و با وجود مزایای بسیار می تواند به عنوان یکی از بهترین راه های لاغری شناخته شود.

عوارض پیکرتراشی شکم و پهلو

عوارض پیکرتراشی ناحیه پهلو و شکم

پیکرتراشی شکم و پهلو نیز مانند هر جراحی و روش درمانی دیگر از عوارضی هر چند ناچیز برخوردار خواهد بود. به همین دلیل نیز لازم است که ضمن آشنایی با این عوارض، در نهایت، هوشمندانه تر و با اطلاعاتی به مراتب، بیشتر اقدام به جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو کنید.
یکی از مهم ترین عوارض پیکرتراشی قسمت پهلو و شکم، آسیب رسیدن به سیستم ایمنی بدن است. دلیل آن هم این است که دستگاه لیپوماتیک، ارتعاش ها و لرزش هایی تولید می کند که موجب تخریب سلول های چربی خواهند شد. در بسیاری از موارد، این ارتعاش ها می توانند برای سیستم ایمنی بدن مضر باشند. با این حال معمولا فقط مقدار کمی از این امواج در این جراحی مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل نیز می توان گفت که جای نگرانی چندانی وجود نخواهد داشت.
جمع شدن آب در ناحیه شکم نیز یکی دیگر از عوارض پیکرتراشی قسمت های شکم و پهلوست. اگر جراح شما از مهارت بالایی برخوردار نباشد احتمال آن وجود دارد که در طی جراحی، مایعات و آب وارد منافذ پوست شما بشود. به همین دلیل هم توصیه ما این است که برای انجام پیکرتراشی شکم و پهلو به سراغ متخصصین حرفه ای در این زمینه بروید تا با کمک تجربه و همین طور مهارتی که دارند بتوانند درصد بروز مشکلات این چنینی را به حداقل برسانند. از دیگر عوارض پیکرتراشی در قسمت های شکم و پهلو ایجاد التهاب و تورم تا چیزی حدود 6 ماه پس از جراحی است. این موضوع می تواند در کنار ترشحاتی که از زخم ها و برش هایتان خارج می شوند برایتان کمی آزاردهنده باشند.

مراقبت های بعد از پیکرتراشی شکم و پهلو

طبیعی است که بعد از جراحی پیکرتراشی، ضعف نسبتا زیادی را در بدن خود احساس خواهید کرد، به همین دلیل نیز یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از پیکرتراشی رعایت رژیم غذایی مقوی و مناسب است. توصیه ما این است که تا جای ممکن از آب، آب میوه و همین طور سایر مواد غذایی که پزشک و جراح شما توصیه می کند مصرف نمایید. یادتان باشد که جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو به معنای این نیست که دیگر هرگز چربی هایتان را باز نمی یابید، درست است که نتیجه بخش بودن این روش نسبت به سایر روش های لاغری موضعی بسیار بیشتر است اما بعد از پیکرتراشی نیز باید مراقب رژیم غذایی خود باشید و از پرخوری اجتناب نمایید.
یکی دیگر از مراقبت هایی که باید بعد از جراحی پیکرتراشی خود مدنظر داشته باشید پوشیدن گن های مخصوص است. پوشیدن این گن ها تا زمانی که پزشک شما تجویز می کند می تواند از ایجاد تورم ناشی از تخلیه چربی ها چلوگیری کند. دکتر احمدرضا کسایی توصیه می کنند که تا حداقل 2 ماه بعد از جراحی پیکرتراشی خود به صورت مستمر از این گن ها استفاده کنید.
طبیعی است که بخش دیگری از مراقبت های بعد از جراحی به بهبود زخم های ناشی از جراحی مربوط می شود. در وهله اول باید بگوییم که شما باید همیشه زخم های خود را تمیز نگه دارید. بعد از گذشت دو روز از جراحی نیز می توانید روزانه دو بار دوش بگیرید. در زمان استحمام، ابتدا دستانتان را بشویید و بعد هم پوست ناحیه تخلیه شده را به آرامی ماساژ داده و بعد هم آن را با آب و صابون شست و شو دهید. یادتان باشد که بلافاصله بعد از حمام باید زخم های خود را خشک کرده و به آرامی پانسمان کنید.

سوالات متداول

مصرف چه داروهایی قبل و بعد از پیکرتراشی شکم و پهلو ممنوع است؟
معمولا پزشکان توصیه می کنند که از مصرف آسپرین، ایبوپروفن و یا هر داروی ضدالتهاب غیر تیروئیدی تا سه روز بعد از تخلیه چربی خودداری کنید، چرا که خونریزی ناشی از جراحی، موجب آسیب رساندن به ساختار پلاکت ها شده و در نتیجه، پاسخ ایمنی به عفونت ها نیز به مراتب کاهش پیدا می کند.
چقدر زمان می برد تا نتایج جراحی به طور کامل مشاهده شود؟
معمولا تا یک الی سه ماه بعد از جراحی پیکرتراشی، نتایج رضایت بخش و مطلوب این جراحی قابل مشاهده خواهد بود. به همین دلیل هم به خاطر وجود تورم تا چند هفته اول نمی توان انتظار داشت که نتیجه واقعی جراحی دیده شود.
آیا لیپوماتیک برگشت پذیر است؟
بعد از جراحی، حجم سلول های چربی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند، به همین دلیل نیز احتمال بازگشت چربی با همان میزان و درصد قبلی بسیار کمتر خواهد بود. طبیعتا حفظ رژیم غذایی و همین طور انجام حرکات ورزشی می تواند این روند را کندتر سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *