عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه چیست؟ یکی از اعضای بدن خانم ها که در زیبا دیده شدنشان تاثیر بسیار زیادی دارد، سینه است. هر زنی برای این که بهتر دیده شود و حس بهتری داشته باشد، ترجیح می دهد سینه های خوش فرمی داشته باشد. برخی افراد ترجیح می دهند که به وسیله ورزش به سینه های خود فرم بدهند، که مسلما نیاز به زمان طولانی دارد تا عضلات اطراف پستان شکل بگیرند و بتوانند ظاهر خوبی در آن ایجاد کنند. پروتز سینه یکی از راه حل هایی است که برای افرادی که تمایل دارند در بازه کوتاهی سینه های خود را خوش فرم کنند بسیار مناسب است. عمل پروتز سینه یا ایمپلنت در واقع ماده ای خارجی است که به وسیله شکاف هایی در زیر بافت پستان قرار می گیرد.

پروتز سینه انواع مختلفی دارد که از نظر نوع ماده سازننده به دودسته تقسیم می شوند، پروتز های سیلیکونی و سالین. پروتز های سیلیکونی همانطور که از نامشان پیداست از سیلیکون ساخته شده اند، اما پروتز های سالین از محلول استریل آب و نمک پر شده اند، که در صورت پاره شدن کیسه پروتز، از راه بدن جذب و سپس دفع می شود.

 

انتخاب سایز پروتز سینه :

 

 

چرا عمل پروتز سینه انجام دهیم؟

برخی از افراد مشتاقند بدانند که چه اشخاصی نیازمند پروتز سینه هستند. معمولا افرادی که از فرم و یا اندازه سینه های خود ناراضیند اقدام به این عمل جراحی می کنند؛ البته باید به این موضوع توجه داشته باشیم که این عمل برای بدست آمدن اعتماد به نفس خانم های جوانی که به دلیل سرطان پستان مجبور به تخلیه سینه خود شده اند بسیار موثر بوده و توانسته است به خوبی امید را در آن ها زنده کند، چرا که بسیاری از لباس هایی که خانم ها به تن می کنند تنها در صورت وجود سینه هایی متناسب، خوب دیده می شود و هنگامی که شخصی سینه های خوبی نداشته باشد، در انتخاب لباس نیز دچار مشکل می شود.

قبل از این که بخواهید پروتز سینه انجام دهید حتما باید با جراحتان مشورت کنید و مطمئن شوید که شما شخص مناسبی برای این عمل هستید، چرا که این عمل نیازمند مراقبت هایی است که ممکن است هر شخصی مایل به انجام آن ها نباشد و هم چنین ممکن است پس از عمل دچار عوارض آن شوید و این برایتان آزار دهنده باشد.

انواع مدل پروتز سينه

 

انواع مدل پروتز سينه

بزرگ کردن سایز سینه ها با توجه نوع عمل و روش جراحی به دو شکل پروتز گرد و قطره اشکی یا پروتز سينه اشكي تقسیم بندی می شود:

پروتز گرد

در این نوع پروتز، شکل و فرم سینه به صورت گرد و دایره ایی شکل در می آید و خانم هایی که قصد دارند سینه های برجسته ایی داشته باشند، معمولا این نوع پروتز را انتخاب میکنند. اما بعضی دیگر افراد به دلیل دوری این نوع پروتز از حالت طبیعی سینه، به انجام آن علاقه ایی ندارند و مدل قطره اشکی را انتخاب میکنند.

پروتز گرد

 

پروتز سینه اشکی

مدل اشکی به دلیل طبیعی تر جلوه کردن فرم کلی سینه طرفداران زیادی دارد و علاوه بر برجسته کردن سینه، حالت افتادگی کمی هم به آن داده می شود. عموما افرادی که دارای سینه هایی بسیار کوچک یا به اصطلاح تخت دارند این نوع از عمل پروتز سینه را انتخاب میکنند و کاندیدای اصلی آن هستند.

 

پروتز اشکی

 

عوارض پروتز سینه

پروتز سینه نیز مانند هر عمل دیگری در عین داشتن مزایا، عوارضی نیز دارد که ممکن است برای برخی از افراد به وجود بیاید. از میان این عوارض می توانیم به درد شدید، خونریزی، عفونت، انقباض کپسولی، پارگی پروتز، نشت سیلیکون، چروکیده یا موج دار شدن، سروما و…اشاره کنیم، که اغلب آن ها در تعداد افراد بسیار کمی اتفاق میفتد و زیاد مشکل ساز نیست.

اگر می خواهید از عوارض پروتز سینه در امان باشید، باید به دنبال پزشک متخصصی باشید که در این حوزه مهارت و کارنامه درخشانی دارد و می تواند توصیه های خوبی برای بعد از عمل داشته باشد، تا شما با مراقبت های مناسب دچار عوارض نام برده نشوید و سینه هایی خوش فرم بدست آورید.

بهترین جراح پیکرتراشی در تهران | بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

دکتر احمدرضا کسایی

جراح و متخصص لیپوماتیک و پیکرتراشی در تهران

بیش از 22 سال سابقه جراحی

تماس : ۰۹۹۱۲۵۰۲۹۸۸

مشاوره رایگان (واتساپ) تماس بگیرید اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *