ماموپلاستی افزایشی یا افزاینده (Breast Augmentation)

ماموپلاستی افزایشی

بسیاری از افرادی که مشکل سایز سینه (بزرگی و یا کوچکی بیش از حد) دارند به سراغ عمل های سینه یا ماموپلاستی می روند. اما ماموپلاستی چیست؟ در واقع به کلیه عمل های جراحی سینه ماموپلاستی گفته می شود که ممکن است از نوع ماموپلاستی کاهشی و یا ماموپلاستی افزایشی یا افزاینده باشد. ماموپلاستی کاهشی برای افرادی توصه می شود که سینه های بزرگ و سنگین دارند که موجب مشکلاتی از جمله درد گردن، درد کمر و مشکلات زیبایی می شود.

در بسیاری از موارد، ماموپلاستی کاهشی ممکن است با لیفت سینه همراه باشد. اما ماموپلاستی افزایشی مخصوص افرادی است که به دلایل مختلفی از جمله ژنتیک، اختلالات هورمونی یا ورزش دارای سینه های کوچکی هستند و باعث پایین آمدن اعتماد به نفس آنها شده است. متاسفانه امروزه افراد زیادی هستند که دچار کوچکی بیش از حد سینه هستند و در پی حجم دادن و فرم دهی به آن می باشند.

عمل جراحی بزرگ کردن سینه

چگونگی عمل ماموپلاستی افزایشی

در این عمل جراحی برش های گوناگونی روی هاله نوک سینه و زیر سینه داده می شود و سپس ایمپلنت های مخصصی در زیر بافت سینه فرد قرار میگیرد که میتواند نوع و جنس آن متفاوت باشد. ایمپلنت های آب نمکی و سیلیکونی اناوع مختلفی هستند که در پروتز سینه انجام می شود. معمولا افرادی که این عمل جراحی را انجام میدهند از نتیجه بدست آمده بسیار راضی هستند و یکی از روش های کم عوارض در بین عمل های زیبایی سینه است. اما نوع دیگری از ماموپلاستی افزایشی وجود دارد که در آن از تزریق چربی به سینه استفاده می شود.  مشاهده هزینه پروتز سینه

 

بهترین جراح پیکرتراشی در تهران | بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

دکتر احمدرضا کسایی

جراح و متخصص لیپوماتیک و پیکرتراشی در تهران

بیش از 22 سال سابقه جراحی

تماس : ۰۹۹۱۲۵۰۲۹۸۸

مشاوره رایگان (واتساپ) تماس بگیرید اینستاگرام

 

تزریق چربی به سینه

یکی از روش هایی که موجب حجم دادن به سینه و فرم دهی به آن می گردد تزریق چربی به سینه است که به خوبی میتواند در افراد مختلف جوابگو باشد. البته میزان اثر گذاری این نوع عمل ماموپلاستی نسبت به پروتز سینه کمتر می باشد. پس برای افراد مختلف ممکن است نوع عمل ماموپلاستی افزایشی متفاوت باشد. در صورتی که حجم سینه فرد خیلی کوچک باشد و تزریق چربی اثر چندانی نداشته باشد بایستی حتما از ایمپلنت های سیلیکونی و آب نمکی استفاده شود اما در صورتی که میزان انتظار پایین تر باشد میتوان از چربی های موضعی فرد استفاده کرد و آنها را به بافت سینه تزریق نمود.

ماموپلاستی افزایشی با ایمپلنت

عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه یکی از موثرترین و سریع ترین اقداماتی است که میتوانید برای افزایش حجم و فرم دهی به سینه ها انجام دهید. علاوه بر میزان برتری در اثرگذاری این روش نسبت به تزریق چربی به سینه، ماندگاری مطرح می شود که در این موضوع هم استفاده از این ایمپلنت ها توصیه می شود.

فواید ماموپلاستی افزایشی

در حالت کلی افراد به منظور افزایش حجم و فرم دهی سینه این عمل جراحی را انجام می دهند که در طی آن میتوانید به رفع عدم تقارن در سینه (مخصوصا برای زنانی که باردار بودند)، بزرگ کردن سینه ها، افزایش اعتماد به نفس فرد و روابط اجتماعی آن کمک شایانی کند.

آیا ماموپلاستی افزایشی سبب اختلال در شیردهی می شود؟

بسیاری از مراجعین و افرادی که به دنبال عمل پروتز سینه و یا تزریق چربی به سینه هستند سوال میکنند که آیا ماموپلاستی افزایشی برای شیردهی مشکلی بوجود می آورد و یا خیر؟ از آنجایی که در حین و بعد از جراحی ماموپلاستی بایستی اقدامات احتیاطی صورت گیرد تا آسیبی به این مجاری شیردهی نرسد پیشنهاد میکنیم برای این عمل حتما نزد فردی با تجربه بروید. اما در حالت کلی که این اقدامات احتیاطی صورت گیرد هیچ مشکلی برای فرد در شیردهی نوزاد خود پیش نخواهد آمد و نگرانی از این بابت نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *