لیفت بازو چیست؟

با گذشت زمان بازوها قوام خود را از دست می دهند و هر روز شل تر و افتاده تر می شوند به خصوص اگر شخص فعالیت کافی نداشته باشد و ورزش قدرتی مناسبی انجام ندهد. اکثر کاندیدهایی که برای لیفت بازو مراجعه می کنند شکایت می کنند که سال هاست نمی توانند لباس آستین کوتاه بپوشند. و از عدم تناسب بازوها ناراضی هستند زیرا نمای بالا تنه کاندیدا را به شدت تحت تاثیر قرار داده و حتی سن بیمار را بالاتر از آنچه که هست نشان می دهد. هدف از این جراحی متناسب کردن بازو با دیگر نقاط بدن و برداشتن پوست اضافه این ناحیه است.

عمل جراحی لیفت بازو برای فرم دادن به قسمت بالای بازوها، کشیدن پوست شُل شده و برداشتن چربی‌های اضافه‌ای که موجب به وجود آمدن “بال خفاشی” در زیر پوست و لاغر کردن بازوها شده‌اند، انجام می‌شود. تغییرات پوستی اغلب به دلایل تغییرات وزنی (افزایش و یا کاهش وزن)، اثرات تخریبی نور خورشید، سن و یا ژنتیک افراد اتفاق می افتد. برداشتن پوست اضافه‌ای که به خاطر کاهش وزن یا پیری در زیر بازوها به وجود آمده است، می‌تواند افتادگی پوست بازو را برطرف کند و کل پوست این ناحیه تا آرنج را بکشد.

عمل جراحی زیبایی لیفت بازو یا براکیوپلاستی به هدف بهبود و تناسب ظاهری بخش زیرین بازوها و برداشت پوست و چربی اضافه‌ی قسمت داخلی بازوها انجام می‌شود. بر اساس میزان و اندازه‌ی افتادگی پوست بازوها، برش از زیر بغل تا آرنج ممکن است ادامه پیدا کند. این عمل با بیهوشی کامل در بیمارستان و مراکز مجاز جراحی انجام می‌شود و فرد بعد از چند ساعت مرخص خواهد شد. بخیه های جراحی براکیوپلاستی بر اساس صلاح دید جراح جذبی یا غیر جذبی زده می‌شود. بعد از انجام این جراحی تا یک هفته حدالامکان نباید دست‌ها را بالا برد و تا یک ماه از بلند کردن اشیا سنگین جدا پرهیز کرد.

براکیوپلاستی (جراحی زیبایی بازو) با هدف خارج کردن توده چربی و پوست اضافی بازو ها به منظور لاغر شدن و صاف شدن بازو ها انجام می گیرد. این اهداف از طریق لیپوساکشن یا خارج کردن چربی های اضافی ناحیه مورد نظر و حذف مستقیم پوست اضافی ناحیه بالای بازو قابل انجام بوده که در نتیجه آن مقدار قابل توجهی از چربی و پوست اضافی ناحیه بالای بازو حذف می شود که این عمل از سمت آرنج و گسترش به داخل زیر بغل ادامه می یابد.

لیفت بازوها شامل تغییر شکل بخش زیرین بازو از قسمت زیر بغل تا آرنج است. در این عمل جراحی برای ایجاد ظاهر بهتر در بازوها، چربی و پوست اضافی از این ناحیه برداشته می‌شود که بیشتر بعد از کاهش وزن شدید ضرورت می‌یابد. اگر چه انجام حرکات ورزشی می‌تواند در تقویت و شکل‌دهی عضلات بازو مؤثر باشد اما نمی‌تواند شکل اولیه پوست را باز گرداند. کسانی که به دنبال قیمت جراح لیفت بازو در تهران هستند باید بدانند قیمت جراح لیفت بازو به عوامل متعددی از جمله میزان مهارت پزشک، موقیعت جغرافیایی، میزان چربی و … بستگی دارد.